سه سانحه ی تصادف قطار و حمله تروریستی داعش به زائران ایرانی در خاک عراق و لغو سخنرانی علی مطهری از مسئله های مردمی بوده که بحث های زیادی را به دنبال داشته است.

به گزارش ثامن پرس، در میان  سخنان مردمی  روزنامه های شهر مشهد که نگاهی می اندازیم، متوجه حرف هایی که در کف جامعه و در کوچه بازار بیشتر دهان دهان می چرخد می شویم حرفایی که بعضا خود راه کارهای مناسب و دغدغه مندانه ای برای ررفع مشکلات است.

خانه های بدون گاز در مشهد

از دغدغه های فصلی مردم در هوای سرد برخی مشکلات در حوزه ی شرکت گاز است. شاید برای مردم تصور نداشتن گاز در شهر مشهد سخت باشد اما مردم ساکنان شهرک امید واقع در رسالت 81 با ورود فصل سرما هنوز از نعمت گاز شهری محروم هستند و شرکت امید که عهده دار این قضیه است با دادن وعده های مختلف و سرگردان کردن مردم هر روز بهانه ای برای از زیر بار این مسئولیت در رفتن در می آورد.

شاید مسئولین نگرانی های دیگری دارند که پس از اینکه مردم مشهد سال ها است از گاز استفاده می کنند اما هنوز عده ای با نفت و.. در این شهر خود را گرم می کنند.

اتوبوس رانی و مشکل گرمایشی در فصل سرما

حجم خدمات بالای اتوبوس رانی در شهر مشهد سبب شده تا به همان نسبت نیز مشکلات ریز و درشت آن افزایش یابد شاید روزانه تعداد بسیاری از پیامک های مردمی به مشکلات اتوبوس رانی اختصاص پیدا کند

مشکلاتی که با  فصل سرما نیز تغییر پیدا می کند سرما خودش را در فرسودگی اتوبوس ها نشان می دهد و در این فصل باعث خرابی برخی اتوبوس می شود مردم نیز در این باره  می گویند:

 • این هوای سرد چرا بخاری خیلی از اتوبوس های شرکت واحد کار نمی کند؟ صبح ها هوای داخل اتوبوس ها سرد تر از بیرون آن است، آیا سازمان اتوبوسرانی نمی خواهد پاسخگو باشد؟
 • DSC_2414
 • سرویس دهی خط ۸۳ بسیار با تأخیر انجام می شود و ما که هر روز مسافر این خط هستیم، مجبوریم در این سرما مدت زیادی منتظر رسیدن یک اتوبوس باشیم،این چه وضعی است؟ لطفا پیگیری کنید.
 • هیچ کدام از اتوبوس های خط ٦٠بخاری ندارد، دمای داخل اتوبوس سردتر از خارج اتوبوس است. یخ کردیم!

انتقاد و ناراحتی مردم از عملکرد مسئولین در سه مسئله ی این روزها

سه سانحه ی تصادف قطار و حمله تروریستی داعش به زائران ایرانی در خاک عراق و لغو سخنرانی علی مطهری از مسئله های مردمی بوده که بحث های زیادی را به دنبال داشته است. مسئولین در این باره حرفای زیاده زده اند، قضاوت و نظرات مردمی هم بدون شک بدون غرض می تواند برای ماندن یا نماندن مسئولین ، در مسئولیت خود از آن بهره ببرند.

اما در کنار هم بوددن مردم و هم دردی اصلی است که در میان سخن مردم مشترک است و همین عامل ثبات کشور بوده است.

اما بعضا اعتراضات مردم به واکنش دولت به لغو سخنرانی علی مطهری و همچنین حمایت از دادستان در مسئله مطهری خود نمود دیگری از سخنان است.

 •  یک بی احتیاطی از جانب یک نفر چهل نفر را به کشتن داد! تا کی باید تاوان بی احتیاطی را بدهیم؟ خداوند به بازماندگان خانواده های داغدار برخورد دو قطار در دامغان صبر بدهد.
 • جناب وزیر راه و مسکن لطفا قبل از اعلام دلایل برخورد دو قطار استعفا کنید. احتیاجی به گشتن به دنبال مقصر نیست. احتمالا دلایل تغییر شیفت و مقصر بودن دو کار مند دون مایه امروز و فردا اعلام خواهد شد اما شما تا اعلام مقصران صبر نکنید و از مدیریت این وزارت عریض و طویل استعفا کنید تا یک بارهم که شده مدیران مقصر شناخته شوند.
 • unnamed
 •   دقت کرده اید مدیران ما فقط یک کار را خوب مدیریت می کنند آن هم افزایش قیمت ها از آب، برق و گاز گرفته تا دیگر موارد از جمله بلیت قطار ها ولی در مدیریت صفر هستند. در فاجعه خونین برخورد دو قطار به احتمال زیاد هیچ کس مقصر نیست فقط هوا خیلی سرد بوده! به بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض می کنم
 • ·  حرف کارگران راه آهن از کمبود ها و بی تدبیری ها خریدار ندارد باید نمونه عملی وجود داشته باشد تا جدی گرفته شود.
 •  حدود 80 تن از هموطنان عزیزمان که از زیارت حرم سیدالشهدا(ع) باز می گشتند، مظلومانه در یک حادثه تروریستی شهید شدند. همچنین بیش از 40 نفر از هموطنان مظلوم و عزیزمان در حادثه قطار سوختند و کشته شدند. در چنین وضعی با جدیت دولت محترم هم اکنون با هیئت بلند پایه ای به منظور تحقیق و تفحص از دلایل لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد مقدس مشغول است!
 •  برخورد شدید و تاسف آور دو قطار که باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از هموطنان شد نشان داد که امکانات کنترل و ریل های فرسوده کشور جواب گوی قطار های معمولی 60 سال گذشته نیست چه برسد به قطار های تندروی جدید و با سرعتی بسیار بالا!
 •  با شنیدن برخورد دو قطار در نزدیکی دامغان خیلی متاسف شدم آیا در این عصر ارتباطات یک ریزعلی فداکار نبود که به قطار پشت سری اطلاع بدهد؟!
 •  به دادستان مشهد باید گفت خداوند خیرت دهد که قبل و بعد از وقوع جرم به تکلیفت عمل می کنی!

میزان همچنان مشکلش پابرجاست

 • همچنان میزان و پدیده با توجه به دربرگیری بالا در میان مردم و دغدغه ی اقتصادی سبب شده تا روزانه در بسته های پیامکی روزنامه، پیامک ها بسیاری را به خود اختصاص دهند. جالب توجه است که ضعف پیگیری در میزان و پدیده بسیار مشهود بوده است.
 •  موسسه مالی اعتباری میزان با آرم دادگستری با سابقه 14 سال فعالیت کاری بر سر در همه شعبه ها نوشته بود «تحت نظارت بانک مرکزی» چطور یک شبه در دولت تدبیر وامید بی مجوز شد. حالا بعد از 25 ماه از یک میلیون سپرده گذار شش هزار نفر مانده که این ها به پولشان نرسیده اند. تمام سرمایه زندگی ما در موسسه میزان است. لطفا سپرده ما را هم پس بدهید. زندگی مان فلج شده است.
 • چرا مسئولان مشکل میزان را حل نمی کنند و هر روز با وعده هایی مردم را سرگردان می کنند؟ به خدا از این همه کوتاهی مسئولان خسته شدیم. لطفا به گوش آن ها برسانید»

پیاده روی دل های مردم مشهد با زائران پیاده امام رضا(ع)

دل های مردم مشهد در این روزها همراه زائران حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام است که از شیعه و سنی و از ورودی های شهر وارد مشهدالرضا می شوند.زائران پیاده در میان ارج و قرب خاصی پیدا کرده اند. دستگاه های مختلف با محوریت مردم به کمک زائران پیاده شتافته اند.

دل های مردم به یاد زائران پیاده است و این طوراز آن ها یاد می کنند« نشانی ابراهیم را بفرستید. چندین بار تماس گرفتم ولی جوابی دریافت نکردم. ای زائران پیاده، در این هوای سرد، دل هایتان گرم و پاهایتان استوار و دست هایتان گل افشان و قلبتان پر از شور و شعور رضوی باد!»

- برگرفته از روزنامه های شهرآرا و خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: