تعداد بالای آرایشگاه های غیرقانونی زنانه در مشهد سبب شده تا آسیب های آن نیز رشد چشمگیری داشته باشد و همین باعث ایجاد دغدغه ای مهم برای مردم تبدیل گردید.

به گزارش ثامن پرس، آرایشگاه های زنانه در سطح مشهد در سال های اخیر رشد قارچ گونه ای داشته است. آسیب های بسیاری در کمین مردم در این آرایشگاه ها بوده به گونه ای در سال های اخیر هر زمان نظارتی از سوی دستگاه های متولی انجام شده سبب بسته و پلمپ شدن تعدادی از این آرایشگاه ها در سطح شهر مشهد مقدس گردیده است.

اما اینکه آسیب این آرایشگاه ها برای زنان چه می تواند باشد باید در سه حوزه آن را بررسی کرد. اولین آسیب رشد آن، افزایش مکان های غیرقانونی و بدون مجوز این آرایشگاه ها می باشد به گونه ای که در روزهای اخیر همزمان با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در صنف آرایشگاههای زنانه که توسط پلیس از 425 واحد صنفی آرایشگاه بازدید به عمل آمده است که در این بازدید برای 215 واحد از این تعداد به علت نداشتن پروانه اخطارصادر شد.

همین میزان بالای آرایشگاه بدون موجوز نگرانی ها را از وضعیت فرهنگی بهداشتی حاکم برآن ها افزایش داده است به نحوی که  طبق گفته ی مسئولین انتظامی مدیران 153 واحد نیز تعهد کتبی اخذ و به 310 واحد نیز تذکر داده شد.

اما بالابودن تعداد آرایشگاه های غیرمجاز زنانه عدم اطلاع مسئولین و همچنین عدم امکان نظارت صحیح برآن ها سبب می شود تا وضعیت فرهنگی این آرایشگاه ها نامشخص بماند و آسیب های بسیاری را گریبانگیر خانواده ها کند.آسیب های فرهنگی که متداولا گزارش آن توسط مردم منتشر شده است.

این بالا بودن میزان آرایشگاه های زنانه غیرمجاز آسیب های مهم بهداشتی را نیز به دنبال دارد به نحوی که با توجه به میزان بالای لوازم آرایشی قاچاق در بازار و عدم نظارت بر آرایشگاه ها سبب می شود تا لوازم آرایشی غیرمجاز نیز درآن ها افزایش پیدا کند افزایشی که بیماری ها پوستی و سرطانی و حساسیتی را در زنان افزایش خواهد داد.

به طور قطع رشد آرایشگاه های بدون مجوز ضعف نظارت قیمتی بر روی این آرایشگاه ها را نیز افزایش می دهد و سبب می شود هیچ گونه تناسب قیمتی میان این مراکز نباشد.

کشف 450 میلیون ریال لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در مشهد

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز از کشف 450 میلیون ریال لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در مشهد خبر داد و گفت : این میزان در بازرسی از یک منزل در بلوار دانش آموز کشف شد.

سرهنگ حمید رزمخواه بیان کرد : در بازرسی از این محل سه هزار و 156 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و تعداد 141 عدد باطری خودروهای سواری کشف و ضبط شد.

وی ارزش ریالی این کالاها را 450 میلیون ریال برآورد کرد و گفت : در این رابطه 2 فرد متخلف دستگیر و به دادسرا معرفی شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: