به گزارش ثامن پرس، شهردار مشهد به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی و آغاز رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام پیام تبریک صادر کرد.

متن کامل پیام بدین شرح می باشد.

السلام علیک یا شمس الشموس و یا انیس النفوس

مفتخریم در شهری که به کانون زیارت برای محبین اهل بیت علیهم السلام بوده و در پهنه سرزمینی ایران پهناور از بلندی‌های هندوکش تا سواحل مدیترانه رایت قرائت و صیانت از مصحف مجید و قرآن کریم را بر دست داشته و مزین به مضجع شریف عالم آل محمد، امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) است تنفس می‌کنیم؛ سلطان سریر ارتضایی که رزق سرزمین پارس در ید رضای اوست.

درنگی است که فرصتی پدید آمده است تا این قطعه‌ای از بهشت اثرات خود را در شکل‌گیری تمدن انسان‌ساز اسلامی در معرض عموم امت رسول الله و نیز سایر امت‌هایی که حیران معرفت ازلی و ابدی شده‌اند قرار دهند. در این وانفسای هجمه کفر و تکفیر که تنها حبل الهی بر مدار قرآن و عترت شکل پذیر است، محبت اهل بیت رسول خاتم، گمگشته امت‌های آزادی خواه و حق جوست.

برماست تا به بهانه عنوان «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» مشهدالرضا(علیه السلام) در سال۲۰۱۷ میلادی ادای دین خود را نسبت به برکات و اثرات بی‌بدیل امام رئوف در زندگی بشری ادا نموده و وظیفه تاریخیمان را در قبال امت رسول ا… در تسهیل در معرفتشان نسبت به امام رضا(علیه السلام) انجام دهیم.

باشد تا مرضای حضرت حق قرار گیرد.

سید صولت مرتضوی

شهردار مشهد الرضا(علیه السلام)

منبع: مشهد 2017

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: