عصر روز 16 دی ماه 95 اتفاق عجیبی در دانشگاه خیام مشهد به وقوع می پیوندد. انجمن اسلامی دانشگاه خیام پلمپ می شود. مسئولین انجمن مذکور به سرعت بیانیه ای صادر می کنند که در آن تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه را به صرف یک سری عکس های مخدوش، مورد هجمه قرار می دهند.

به گزارش ثامن پرس، عصر روز 16 دی ماه 95 اتفاق عجیبی در دانشگاه خیام مشهد به وقوع می پیوندد. انجمن اسلامی دانشگاه خیام پلمپ می شود. مسئولین انجمن مذکور به سرعت بیانیه ای صادر می کنند که در آن تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه را به صرف یک سری عکس های مخدوش، مورد هجمه قرار می دهند.

4527651

4527655

به همراه عکس های فوق، متن گزارش و بیانیه ای نیز به یکی از رسانه ها ارسال گردیده است.

در بخشی از این گزارش آمده است: «شامگاه گذشته، یکی از سازمان‌های دانشجویی دانشگاه خیام مشهد با حمله به اتاق انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه، ضمن تخریب و سرقت تمامی اموال متعلق به انجمن اسلامی، عکس‌ها و پوسترهای متعلق به خود را در کمال بی شرمی در اتاق نصب کرده و با بر جای گذاشتن سندی از خود با مهر تشکل بسیج، نهایت تمامیت خواهی یک تشکل به اصطلاح دانشجویی را به اثبات رساندند. نکته‌ی جالب تر آنجاست که حراست دانشگاه با سکوت و عدم دخالت در جلوگیری از این بی‌قانونی فاحش، هویت و رسالت کاری خود را زیر سؤال برده است.»

در ادامه در بیانیه ای عجیب که از سمت همین نهاد دانشجویی!! منتشر شد آمده است: « ... وقتی عده‌ای بدون مجوز، با بدویت تمام، به اتاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام حمله می‌کنند، شبانه، وقتی کسی نیست که جلویشان را بگیرد، وقتی که کاروان در حال استراحت است، در اتاق را می‌شکنند، وارد می‌شوند، همه چیز را بر می‌دارند و به جایش چیزهای دیگری می‌گذارند... »

اصل ماجرا چیست؟

بعد از انتشار خبر، حساسیت رسانه های عدالت خواه و منصف برانگیخته شد و قرار شد تا اصل موضوع افشا نشود هیچ گونه موضع گیری خاصی انجام نشود. البته باید گفت که همواره عده ای با تفکرات افراطی در دانشگاه ها وجود دارند اما به دلیل سوء سابقه جریان های اصلاح طلب در شانتاژ خبری این گونه مسائل، نباید به سرعت قضاوت کرد.

بعد از بررسی صحت و سقم ماجرا، مطلع شدیم که ظاهراً مدت فعالیت این انجمن از نظر قانونی به اتمام رسیده است و اعضای جنبش مذکور به صورت غیرقانونی مشغول فعالیت بوده اند و اکنون هم به دلیل عدم برگزاری انتخابات و فقدان شورای مرکزی مشخص، از ادامه فعالیت انجمن جلوگیری به عمل آمده است. حال با وجود این دلیل مستحکم، عده ای معلوم الحال بیانیه می دهند و گزارش منتشر می کنند که دفتر ما را شبانه و بدون مجوز تخریب کرده اند. کسی نیست به ایشان بگوید که شما که سنگ مجوز به سینه می زنید چرا خودتان بدون اجازه قانونی فعالیت می کنید.

photo_2017-01-07_16-10-34

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: