کارتن خواب ها عوارض بسیاری را به دنبال دارد که اکثرا به دلیل اعتیاد به این مسئله دچار می شوند علاوه برآن در گسترش استفاده از مواد مخدر در طبقات کم درآمد تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش ثامن پرس، داستان کارتن خواب و گورخواب ها و معضلاتی از این دست در سال های اخیر رشد روز افزونی را به خود گرفته،اوضاع بد اقتصادی یقینا یکی از نتایج آن رشد معضلات اجتماعی مبتنی بر شرایط اقتصادی می باشد.

کارتن خوابی در مشهد جمع آوری می شود

فاطمه غیور عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر می گوید: اکیپ ها با مشاهده کارتن خواب ها وظیفه انتقال آنها را به مکان هایی که به گرمخانه معروفند، عهده دار هستند.

همشریان عزیز می توانند در صورت مشاهده کارتن خوابی با شماره 137 تماس گرفته و اکیب ها ما را از محل حضور وی مطلع نمایند.

وی با بیان اینکه چهار مکان به علاوه یک خانه سبز برای استقرار کارتن خواب ها در نظر گرفته شده است، افزود: این مکان ها به ترتیب در بلوار شاهنامه، چراغچی و حجت قرار داشته که با مشارکت شهرداری، بهزیستی و کمک های مردمی اداره می شوند که مجموعاً هر شب پذیرای 400 کارتن خواب هستند.

غیور با اشاره به اینکه مکان اسکان خانم ها در بلوار شاهنامه قرار دارد، اذعان داشت: به طور معمول هر شب 50 زن کارتن خواب برای استراحت و صرف شام به این مکان مراجعه می کنند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه کپ های ترک اعتیاد نیز میزبان 1800 کارتن خواب هستند، اظهار داشت: این کمپ ها با مشارکت شهرداری و اداره مبارزه با مداد مخدر فعالیت داشته و کارتن خواب هایی که اعتیاد دارند به این مکان ها منتقل می شوند.

ورودی شورای شهر و شهرداری به این مسئله

کارتن خوابی از آن نوع معضلات است که با افزایش فاصله طبقاتی در شهرها ایجاد می شود. به طور قطع مسئولین باید در این مسئله که نمود نامناسبی به شهرها می دهد ورود جدی تری داشته باشند به شکلی که صرف به جمع آوری این کارتن خواب ها فقط برای زیبایی شهر بسنده نشود.

کارتن خواب ها عوارض بسیاری را به دنبال دارد که اکثرا به دلیل اعتیاد به این مسئله دچار می شوند  علاوه برآن در گسترش استفاده از مواد مخدر در طبقات کم درآمد تاثیر بسزایی دارد.

اما تا به حال در همه جای کشور که از کارتن خوابی صحبت شده به جمع آوری این افراد بسنده گردیده، اما در این میان چه مقدار به ساماندهی به معنای واقعی یعنی توانمند سازی این کارتن خواب ها در قالب های گوناگون فکر شده است که این افراد می توانند پس از یک دوره هزینه و درمان از همین افراد که عمدتا دارای برخی اعتیادها هستند بهره ی اقتصادی برد و در چرخه ی فعالیت های اقتصادی وارد کرد.

در فرآیند مدیریت شهری و فعالیت های آن این امر تحقق پذیر می باشد که این امر صرفه و همچنین آورده ی اقتصادی بیشتری برای شهرداری به دنبال خواهد داشت.به نظر می آید در این مساله تاکنون رویکرد خاصی وجود نداشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: