میهمان این برنامه گرا، مداح معروف شهر مشهد، حاج احمد واعظی است. کسی که افتخار ذاکری اهل بیت را دارد و باید گفت که از انحصار شهر مشهد خارج شده و تبدیل به یک شخصیت تقریباً بین المللی شده است.

به گزارش ثامن پرس، قسمت دیگر برنامه گرا به کارگردانی حجت احمدی زر و تهیه کنندگی رشید حاجتمند اولین روزجمعه ساعت 19:45 از شبکه خراسان رضوی پخش شد. روال این برنامه بدین صورت است که به صورت هفته ای به موضوعات فرهنگی و اجتماعی از دریچه ای متفاوت و نو نگاهی بیاندازد.

حضورمجریان و کارشناسان جوان و همچنین انتخاب موضوعات مهم و کمتر پرداخته شده در حوزه فرهنگ و اجتماع  مهم ترین و رسالت این برنامه می باشد اما مخاطبین برنامه سوژه های مهم فرهنگی و اجتماعی که تمایل به پرداختن از زاویه ای دیگر دارند می توانند برای این برنامه ارسال کنند تا در کنار فیلم های ارسالی از سوی مخاطبین به مسائل فرهنگی و اجتماعی روز پرداخته شود.

میهمان این برنامه گرا، مداح معروف شهر مشهد، حاج احمد واعظی است. کسی که افتخار ذاکری اهل بیت را دارد و باید گفت که از انحصار شهر مشهد خارج شده و تبدیل به یک شخصیت تقریباً بین المللی شده است.

1

در سال 88 آمادگی فتنه ای در آن ابعاد را نداشتیم/یکی از برکات داعش نمایاندن اسلام ناب محمدی بود

بخشی از برنامه اخیر گرا به واکنش بچه هیئتی ها در قبال غائله فتنه 88 بود و این که چرا یک شخصی که اهل هیئت امام حسین (ع) است درفضای غبار آلود ساخته شده سردرگم می شود. پاسخ آقای واعظی این است که جامعه هیئتی ما آمادگی فتنه ای به آن سنگینی را نداشت.

حاج احمد واعظی در بخشی دیگر از سخنانش اشاره کرد که یکی از فواید داعش برای جهان اسلام و مخصوصاً جامعه شیعی این بود که تمام مردم جهان متوجه شدند که بین اسلامی که وهابیت معرفی می کند و اسلام ناب محمدی تفاوت وجود دارد. اسباب این تلنگر جهانی را همین تکفیری ها مهیا کردند.

2

واکنش والدین شهید حریری نسبت به شهادت فرزندشان

احمد واعظی در قسمتی از بیاناتش اشاره می کند که بعد از اعلام خبر شهادت حسین حریری به خانواده اش، پدر حسین گفت: خوش به حالش نور بالا می زد حسین. شهادت مرگ تاجرانه است. مادر شهید حریری گفت: حسین شهید شده است! فدای سر حضرت زینب (س)، فدای سر حضرت رقیه (س). هنوز سه پسر دیگر دارم. حالا شما بگویید که چه کسی ذخیره نظام است؟

در بخش پایانی برنامه هم صحبت هایی راجع به شیعه انگلیسی، مداح انگلیسی شد و دقایقی هم به مداحی حاج احمد واعظی اختصاص یافت که وی با توجه به غروب جمعه، اشعار زیبایی را در مورد امام عصر ارواحنا فداه و انتظار ظهور حضرتش تقدیم کرد. در نهایت این قسمت برنامه گرا هم با خداحافظی جالب آقای واعظی به پایان رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: