مشهد ۲۰۱۷ ظرفیت خوبی است که می‌تواند ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کند. از طرفی هم مشهد در ۲۰۱۷ کانون توجهات کشورهای اسلامی قرار دارد. معتقد بودیم چیزی را باید در معرض نمایش بگذاریم که در سایر کشورهای اسلامی آن را پیدا نکنند.

به گزارش ثامن پرس، حجت الاسلام مجید فاطمی ارفع اظهار کرد: مشهد ۲۰۱۷ ظرفیت خوبی است که می‌تواند ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کند. از طرفی هم مشهد در ۲۰۱۷ کانون توجهات کشورهای اسلامی قرار دارد. معتقد بودیم چیزی را باید در معرض نمایش بگذاریم که در سایر کشورهای اسلامی آن را پیدا نکنند.

وی با بیان اینکه ما معتقد بودیم باید فرهنگ انقلابی خودمان و کارکردهای نظام ولایت‌فقیه خودمان را نشان بدهیم، گفت: بنده روند پیگیری شهرداری را مثبت ارزیابی می‌کنم، اما در مسیری که استانداری پیگیری‌هایی را انجام داده، متاسفانه روند بسیار منفی است. عدم سرمایه‌گذاری دولت، عدم جدی‌گرفتن این موضوع از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد و به تبع آن در استان و مشهد مشکل جاری بود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: وقتی از بالا، نگاه این باشد، طبیعی است که استاندار و فرماندار هم علی‌رغم اینکه دوست دارند کاری مبارک اتفاق بیفتد، متاسفانه دستشان خالی است. در جلساتی هم که در شورای مربوط در استانداری داشتیم، حقیقتا و بدون اغراق، مدیریت شهری دستش در آن جلسات پر است، درغیر این صورت سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها یا شنونده‌اند یا به بیان یک‌سری کلیات و دغدغه‌ها اکتفا می‌کنند.

فاطمی ارفع با اشاره به تدوین سند فرهنگ شهر گفت: این یک کار بی‌نظیر است. ما برای این سند به ۱۸ موضوع محوری و اساسی و به ۱۸بسته آماده انجام کار رسیدیم. بسته‌ها از صفر تا صد، جامع دیده شده‌اند و البته هنوز این ارائه رسمی صورت نگرفته ‌است.

وی افزود: نقش تمام دستگاه‌های فرهنگی در شهر در این سند دیده شده‌است و با عنایت به تعاملی که با نهادها صورت گرفته، امیدواریم مورد قبول سایران هم باشد. اگر هم در تعاملات دچار شکست شویم، نهایتا این سند یک امتیاز است که شهرداری مشهد و شورا سند فرهنگی برای تعاملات خودش دارد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: هر ارگان و نهادی که می‌خواهد با مجموعه شهرداری تعامل کند، می‌گوییم این سند ماست و در این رابطه آماده همکاری با نهادها و دستگاه‌ها هستیم.

وی با تاکید بر حمایت از مراکز فرهنگی در مجاورت مساجد عنوان کرد: بحث مراکز فرهنگی واقع در مجاورت مساجد برای ما اولویت داشت. این یکی از مسایلی بود که ما احساس می‌کردیم ضرورت دارد ایجاد شود؛ در این خصوص هم شهرداری بودجه مشارکتی را در نظر گرفت و در سال گذشته هم ما حدود ۱۲مورد ساخت این مراکز فرهنگی را داشتیم.

ساخت 110 مسجد؛ کار بزرگی که نمود کافی پیدا نکرده است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که به‌عنوان یکی از افتخارات ماست پیگیری و مشارکت در نهضت ساخت 110 مسجد است. این هم علی‌رغم اینکه کار بزرگی است و جا دارد رسانه‌ها به این مسئله بپردازند، آن‌طور که لازم است نمود پیدا نکرده‌است.

فاطمی ارفع با اشاره به ضرورت حمایت از جانبازان و ایثارگران تاکید کرد: موضوع ایثار و شهادت موضوعی خاص است. از طرفی هم بالاخره آمار قابل‌توجهی از مجموعه ایثارگران را در مشهد داریم که این‌ها از حداقل حقوق خودشان هم محرومند. شما جانبازان ویلچری ما را نگاه کنید که امروز ترددشان در شهر مختل شده‌است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: نه‌تنها حق جانبازی، بلکه حق شهروندی‌شان مختل شده‌است. احساس می‌کردیم لازم است کمیسیون جداگانه‌ای این مسئله را پیگیری کند. لذا کمیسیون ایثار و شهادت را در همین سال 95 پیگیری کردیم.

پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: