نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان در مسأله وحدت امتیاز ویژه‌ای نسبت به کل کشور دارد، تصریح کرد: این امر به لطف حضور شما روحانیون اهل سنت در نماز جمعه است که منادی وحدت در جامعه هستید.

به گزارش ثامن پرس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز  در دفتر امام جمعه مشهد مقدس، اظهار داشت: با همه فتنه انگیزی‌ها، دشمن هنوز نتوانسته در ایران فتنه مذهبی ایجاد کند.

وی افزود: هیچ نقطه‌ای در کشور وجود ندارد که به اسم مذهب، ساز مخالفت با نظام بزنند. نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان در مسأله وحدت امتیاز ویژه‌ای نسبت به کل کشور دارد، تصریح کرد: این امر به لطف حضور شما روحانیون اهل سنت در نماز جمعه است که منادی وحدت در جامعه هستید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دشمن تلاش کرد اختلاف در نظام را از بین مذاهب غیر همسو با نظام ایجاد کند اما موفق نشد. علم‌الهدی گفت: عامل اصلی این وحدت، همین نماز جمعه‌هاست.

وی با اشاره به اینکه دنیا به سر ما ریخته، فقط برای اینکه پیغمبر و دین را براندازی کند، تأکید کرد: جبهه انقلاب اسلامی تنها جبهه‌ای است که می‌خواهد مبانی پیامبر بر جامعه حاکم باشد.

امام جمعه مشهد افزود: عرصه امروز ما، عرصه جنگ خیبر و احزاب است، آنچه در این عرصه برای ما خطرناک است، تمرکز دشمن بر جوانان دانشجو، دانشگاهی و طلاب جوان مدرسه‌ها است.

وی تصریح کرد: دشمن درصدد است این جوانان را از ما جدا کرده و به طرف دیگری ببرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اگر جوان جذب نماز جمعه نشود، عامل اجرایی حرف و مسیر دیگری می‌شود.

وی در پایان گفت: اعتلای نظام باعث توسعه روحانیت است و ضربه خوردن نظام یعنی ضربه به روحانیت.

فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: