جشنواره فیلم فجر در مشهد، همه حواشی و موانع را پشت سر گذاشت و به نخستین روز اکران رسید.

به گزارش ثامن پرس، جشنواره فیلم فجر در مشهد، همه حواشی و موانع را پشت سر گذاشت و به نخستین روز اکران رسید.

در این باره شهرآرا نوشت: چهاردهمین جشنواره فیلم فجر مشهد هم‌زمان با سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از تاریخ ۱۴لغایت ۲۱بهمن در سینماهای هویزه، آفریقا و شهید اصغرزاده برگزار می‌شود. چهاردهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از امروز با فیلم‌های «سد معبر»، «سوفی و دیوانه» و «فصل نرگس» در سه سینمای هویزه، اصغرزاده و آفریقا انجام می‌شود و تا ٢١بهمن ادامه خواهد داشت.«سد معبر» با نوشته‌ای از پدیده جشنواره ٩۴ فیلم «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی پنجشنبه ١۴بهمن در دو نوبت زمانی ١۵ و ٢١در سالن شماره‌یک سینما هویزه مشهد، ساعت١٧ در سینما شهید اصغرزاده و در ساعت١٩ در سینما آفریقا اکران می‌شود. بازیگرانی چون حامد بهداد و باران کوثری که پیش از این در آثاری چون «خانه دختر» و «هفت ماهگی» تجربه همبازی‌شدن داشته‌اند، نادر فلاح و نگار عابدی نیز در لیست بازیگران این فیلم قرار دارند. «سد معبر» دارای موضوعی اجتماعی است که فیلم‌برداری آن به صورت کامل در تهران انجام خواهد شد و همان‌طور که از سابقه سعید روستایی نویسنده فیلم‌نامه این فیلم با ساخت «ابد و یک روز» پیداست، باید منتظر اثری متفاوت از محسن قرایی بود.

«سوفی و دیوانه» درامی عاشقانه و متفاوت

فیلم «سوفی و دیوانه» پنجشنبه ١۴بهمن ساعت١٧ در سالن شماره یک سینما هویزه مشهد، ساعت١٩ در سینما شهید اصغرزاده و در دو نوبت زمانی ١۵ و ٢١ در سینما آفریقا اکران می‌شود. «سوفی و دیوانه» اثر مهدی کرم‌پور درامی عاشقانه و متفاوت است که فیلم‌نامه آن توسط مهدی سجاده‌چی و مهدی کرم‌پور پس از چندین‌بار بازنویسی به نگارش در آمده و پس از عاشقانه «پل چوبی» پنجمین فیلم کرم‌پور در مقام کارگردان است. امیر جعفری و به‌آفرید غفاریان به‌عنوان بازیگران اصلی انتخاب شدند و بازیگران دیگری چون محمدرضا شریفی‌نیا، سیامک صفری و سعید امیرسلیمانی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«فصل نرگس»؛ نگاهی انسان‌دوستانه

فیلم «فصل نرگس» پنجشنبه ١۴بهمن ساعت ١٩ در سالن شماره یک سینما هویزه مشهد، در دو نوبت زمانی ١۵ و ٢١ در سینما شهید اصغرزاده و ساعت ١٧ در سینما آفریقا اکران می‌شود. «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی در ژانر اجتماعی با نگاهی انسان‌دوستانه، قصه‌ای امیدبخش را به شیوه‌ای متفاوت روایت می‌کند. در این اثر ریما رامین‌فر، یکتا ناصر، امیر آقایی، پژمان بازغی، محمدرضا هدایتی و گوهر خیراندیش به ایفای نقش می‌پردازند.

«مادری»؛ زندگی دو خواهر

همچنین فردا جمعه١۵بهمن سال جاری در دومین روز چهارمین جشنواره فیلم فجر، فیلم‌های «یادم تو را فراموش»، « مادری» و «اشنوگل» اکران می‌شوند.

فیلم «مادری» به کارگردانی رقیه توکلی روز جمعه ١۵بهمن در دو نوبت زمانی ١۵ و ٢١در سالن شماره‌یک سینما هویزه مشهد، ساعت١٧ در سینما شهید اصغرزاده و ساعت١٩ در سینما آفریقا اکران می‌شود. نازنین بیاتی، هانیه توسلی و هومن سیدی بازیگران فیلم سینمایی «مادری» هستند که به تهیه‌کنندگی سیاوش حقیقی، هنرمند مشهدی در شهر یزد فیلم‌برداری شده است. داستان «مادری» درباره زندگی دو خواهر است که یکی عشقش را رها کرده و دیگری عشقش او را رها کرده است.

«اشنوگل»؛ روایتگر تازه‌ای از جنگ

فیلم «اشنوگل» روز جمعه ١۵بهمن ساعت١٧ در سالن شماره یک سینما هویزه مشهد، ساعت١٩ در سینما شهید اصغرزاده و در دو نوبت زمانی ١۵ و ٢١ در سینما آفریقا اکران می‌شود. «اشنوگل» به کارگردانی هادی حاجتمند و علی سلیمانی‌سرندی و تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری از هنرمندان سینمایی مشهد، روایت متفاوتی از جنگ را بیان می‌کند و روایتگر تازه‌ای از جنگ است که مظلومیتی همراه با حماسه را روایت می‌کند. تولید «اشنوگل» با بازی برزو ارجمند در صدا و سیمای خراسان و با مشارکت شهرداری انجام گرفت اما ارشاد از آن خبری نداشت و این باعث شد تا برنامه پخش آن در جشنواره فجر مشهد با تاخیر صورت بگیرد.

«یادم تو را فراموش»؛ عاشقانه‌های سینمای ایران

فیلم «یادم تو را فراموش» جمعه ١۵بهمن ساعت١٩ در سالن شماره یک سینما هویزه مشهد، در دو نوبت زمانی ١۵ و ٢١ در سینما شهید اصغرزاده و ساعت١٧ در سینما آفریقا اکران می‌شود. «یادم تو را فراموش» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی و نویسندگی پیمان عباسی محصول سال ۱۳۹۴ است. فیلم‌نامه «یادم تو رو فراموش» را می‌توان یکی از عاشقانه‌ترین فیلم‌نامه‌های سینمای ایران در این سا‌ل‌ها دانست؛ عاشقانه‌ای که تا امروز در سینمای ایران ساخته نشده است. در این فیلم حسین یاری، میترا حجار، ماه‌چهره خلیلی و مازیار فلاحی بازی می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: