معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: ساخت کتابخانه مرکزی مشهد جز اولویت‌های استان است و با توجه به موضوع معرفی مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ساخت این کتابخانه امسال به پایان می‌رسد.

محمد اللهیاری اظهار داشت: تا پایان امسال، 35 طرح نیمه تمام کتابخانه‌ای با کمک بنیاد قلم چی و 60 طرح نیمه‌تمام دیگر با یاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به پایان می‌رسد.

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: استاندارد خاصی برای فضای مطالعاتی وجود ندارد و هر کشوری تعریف خاص خود را از این فضا دارد و چشم‌انداز افق 10 ساله حوزه کتابخانه رسیدن 8 مترمربع فضا به ازای هر 100 نفر در کشور است که ما اکنون به نیمی از فضای مورد نظر دست یافته‌ایم.

اللهیاری گفت: با گسترش شبکه‌های اجتماعی صاحب نظران معتقدند که نباید افزایش فضا در کتابخانه‌ها  چندان مدنظر قرار گیرد و باید به سمت استفاده از شبکه‌های اینترنتی برای توسعه کتابخوانی پیش رفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 6 کتابخانه مرکزی بزرگ در حال ساخت است افزود: در موضوع اتمام ساخت کتابخانه مرکزی مشهد تنها نهاد کتابخانه‌های عمومی دخیل نیست بلکه این موضوع به اعتبارات ملی، اعتبار تملک دارایی استانها، درآمدهای نهاد کتابخانه‌ها از محل شهرداری ها و کمک‌های سالانه خیرین بستگی دارد.

اللهیاری گفت: ساخت کتابخانه مرکزی مشهد جز اولویت‌های استان است و  با توجه به موضوع معرفی مشهد در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ساخت کتابخانه مرکزی مشهد امسال به پایان می‌رسد و فضای مطالعاتی در این شهر افزایش می‌یابد.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی خاطرنشان کرد: به کمک خیران برای  ساخت کتابخانه‌ها نیازمندیم و در این زمینه همکاری جدیدی را با صدا و سیما شروع کرده‌ایم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: