مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد امروز همزمان با صبح شهادت حضرت زهرا(س) در حسینیه هراتی‌ها گرد هم آمده و‌ به سوگواری و‌ عزاداری پرداختند.

به گزارش ثامن پرس، امروز حسینیه هراتی ها میزبان مهاجرین افغانستانی مقیم شهر مقدس مشهد بود. این مهاجرین در صبح شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در این حسینیه گرد هم آمده و به سوگواری و‌ عزاداری پرداختند.

تسنیم نوشت: مهاجرین افغانستانی که از ابتدای دهه فاطمیه با برگزاری مراسم‌های عزاداری و‌ سوگواری ارادت خود را به خاندان نبی اکرم(ص) به منصه ظهور گذاشتند، صبح امروز نیز در اجتماعی با شکوه با حرکت به سمت حرم و مرثیه خوانی و سینه‌زنی شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) را محضر امام عصر(عج) و هشتمین امام همام علی ابن موسی الرضا(ع) تسلیت و تعزیت گفتند.

حسینی از شرکت‌کنندگان در این اجتماع فاطمی مهاجرین گفت: هر چه داریم از این خاندان است‌ و حضور امروز ما به معنی این بوده که در همان راهی قدم می‌گذاریم که ما را به صراط مستقیم هدایت می‌کند نه راهی که امروز دشمنان اهل بیت(ع) برای ما ترسیم و‌ تبلیغ می‌کنند.

وی در ادامه بیان کرد: امروز در همین مشهد اجتماع عظیم عزاداران فاطمی را هم خواهران و‌ برادران ایرانی‌مان برگزار کردند و‌ ما هم کنار آنها ایستادیم تا پیام وحدت مسلمانان و‌ دلسپردگان به ائمه اطهار (ع) را به گوش دشمنان قرآن و‌ عترت برسانیم.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این اجتماع با تأکید بر اینکه باید امروز در برابر توطئه‌های رنگارنگ دشمنان، اعتقادات‌مان را در قالب این مانورهای بزرگ دینی‌ فریاد کرده، گفت: پیام حضور ما این است که ما مردم افغانستان خانه خانه‌های خود را بیت الاحزان فاطمه الزهرا(س) می‌کنیم.

گفتنی است، دسته‌های عزاداری مهاجرین افغانستانی  پس از اجتماع در حسینیه هراتیها راهی حرم مطهر رضوی شده و نماز ظهر را به مظلومیت دخت نبی اکرم(ص) در حرم اقتدا کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: