این روزها مشهد مقدس تب و تاب خاصی دارد و همه چیز مهیای میزبانی از مقام معظم رهبری و سخنرانی ایشان در روز نخست فروردین است.

به گزارش ثامن پرس، پایتخت معنوی ایران اسلامی این روزها حال و هوای دیگری دارد؛ نه‌تنها مردم مشهد بلکه از تمامی شهرها و روستاها سیل عاشقان امامت و ولایت به مشهدالرضا(ع) روانه می‌شوند. این روزها حال و هوای شهر مشهد بوی انتظار می‌دهد؛ زائران و مجاوران رضوی دل‌هایشان به دیدار با مقام معظم رهبری در نخستین روز سال گرم است.

شهر مشهد مقدس آماده دیدار با یار است. کوچه‌ها و خیابان‌ها تمیز شده‌اند؛ بوی گل و گلاب به مشام می‌رسد. تمام بلوارها و میدان‌های سطح شهر گل‌آرایی و المان‌های نوروزی در نقاط مختلف شهر جانمایی شده‌اند.

بزرگ و کوچک، پیر و جوان، زن و مرد، زائر و مجاور همه می‌دانند که باید خود را برای ورود یار خراسانی مهیا کنند. همه در تکاپو هستند بهترین میزبانی را در نخستین روز بهار متفاوت 96 داشته باشند. شهر آماده است برای دیدن یار؛ شهر بیش از همیشه آراسته شده و به‌نوعی هنوز بهار طبیعت از راه نرسیده لباس نو به تن کرده است.

بی‌تابی شاید این روزها خصلت مشترک تمام مشهدی‌های ولایتمدار باشد، زن و مرد بی‌تاب و بی‌صبر هستند، هر لحظه و ثانیه که می‌گذرد قرار است وصال یار نزدیک‌تر شود، افراد زیادی را در مشهد می‌بینم که چهره و لهجه مشهدی ندارند و مشخص است که زائر هستند؛ آنها خیلی زود خودشان را به مشهد رسانده‌اند.

با تنی چند از آنها در خیابان‌های منتهی به حرم منور رضوی همکلام می‌شوم؛ زائری می‌گوید: سالی یک بار توفیق دارم که به دیدار رهبرم بشتابم و سعادت نصیبم می‌شود تا در حرم امام هشتم(ع) این دیدار را تازه کنم.

وی ادامه می‌دهد: مشهد روز نخست هرسال را با تمام دنیا عوض نمی‌کنم، عطر و رنگ و بوی امام مهربانی‌ها که جای خود دارد و خوشا به‌ حال مشهدی‌ها که چنین نعمتی را در جوار خود دارند، به آن اضافه کنید دیدار امام خامنه‌ای را که شور وصف‌ناشدنی دارد.

زائر دیگری را می‌بینم که تازه از حرم منور رضوی بیرون آمده است و خودش می‌گوید یک دل سیر زیارت کرده است. علیرضا که اهل کرمان است، می‌گوید: سفر به مشهد برنامه هر ساله‌ام شده است، روز اول فروردین هر جای دنیا که باشم خودم را به مشهد می‌رسانم چراکه حضور اول فروردین در مشهد یک توفیق مضاعف است.

وی ادامه می‌دهد: دوست دارم یک بار هم که شده از نزدیک‌ترین فاصله ممکن، رهبر معظم انقلاب را ببینم و حضور ایشان در مشهد هر سال این فرصت را به من می‌دهد، هرچند که به این هم راضی نیستم و دوست دارم از نزدیک به دیدار ایشان شرفیاب شوم.

سراغ یکی از کسبه اطراف حرم رضوی می‌روم، وقتی از وی در مورد موضوع گزارش سؤال می‌کنم اشک در چشمانش حلقه می‌زند و رو به گنبد و بارگاه رضوی زمزمه می‌کند و سپس به من می‌گوید: اینکه سؤال ندارد، ما دلمان برای آقا می‌تپد و عشق و علاقه هم روز به روز بیشتر می‌شود. 5 سال است که در این محل کاسبی می‌کنم و به یاد ندارم جز در ایام حضور مقام معظم رهبری، این چنین تلاطم و شور و هیجانی را در جایی دیده باشم.

شهر مشهد آماده بهاری ولایی است. تجدید پیمان با رهبر انقلاب در نخستین روزهای بهار 96؛ همه در هیاهوی بهاری دیگر، شهر برای استقبال از مقام معظم رهبری آماده است. مبادی ورودی شهر مشهد رنگ و بوی تازه‌ای گرفته‌اند و حرم مطهر رضوی نیز در تدارک برگزاری مراسم باشکوه سخنرانی مقام معظم رهبری است.

تابلوهای خوشامدگویی به مقام معظم رهبری از مبادی ورودی شهر تا حرم مطهر رضوی به چشم می‌خورند و تصاویری از امام خامنه‌ای نیز در سطح شهر نصب شده است. مشهد در انتظار یک رویداد دیگری است رویدادی که کنار مشهد 2017 و نوروز متفاوت 96 و استقبال از بهار، در نخستین روز از فروردین 96 رقم خواهد خورد.

همه آمده‌اند تا این رویداد را از کنار ملجأ شریف امام رضا(ع) نظاره کنند و باری دیگر در سال جدید با رهبر انقلاب تجدید بیعت کرده و گوش به فرامین ایشان بدهند. همه آماده‌اند تا به دشمن نشان دهند ملت ایران لحظه‌ای رهبرشان را تنها نمی‌گذارند. مشهدالرضا و زائران و مجاورانش و تمام عاشقانی که دلشان برای ایران و ایرانی می‌تپد، همه در انتظار اول فروردین به سر می‌برند.

تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: