شهردار منطقه ثامن مشهدمقدس گفت: در حال حاضر ۱۰۰۰ واحد مسکن ثامن در بافت پیرامونی حرم رضوی به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ثامن پرس، حمید ضمیری ضمن تشریح طرح مسکن ثامن اظهار داشت: این طرح بخشی از طرح ملی نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی است و تمامی زائران و مجاوران بارگاه امام رضا(ع) با مشارکت و سرمایه‌گذاری در این طرح، می‌توانند در پیشبرد این امر سهیم باشند.

شهردار منطقه ثامن مشهدمقدس با بیان اینکه این طرح در راستای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی و همچنین ایجاد مشارکت مردمی و استفاده از سرمایه‌های خرد در طرح است، گفت: با کمک طرح مسکن ثامن تلاش شده تا در جهت خانه‌دار شدن زائرین و مجاورینی که تمایل به اقامت در جوار بارگاه رضوی را دارند، گام موثری برداشته شود و نیز رضایت ساکنان منطقه جهت ماندگار شدن و ادامه سکونت جلب نماید.

وی در ادامه افزود: سال گذشته 750 واحد مسکونی در قالب 5 پروژه از طرح مسکن ثامن به بهره‌برداری رسید و خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته فاز سوم پروژه «رشد»  آماده تحویل به مالکان است و تا پایان شهریورماه به طور کامل تحویل داده می‌شود.

ضمیری با اشاره به اینکه فاز سوم پروژه مذکور دارای 16 طبقه بوده که 3 طبقه آن تجاری، 2 طبقه پارکینگ و 11 طبقه مسکونی است، تصریح کرد: 259 واحد مسکونی در این پروژه در نظر گرفته شده و متراژ آن‌ها بین 50 تا 75 مترمربع متغیر است.

وی پروژه «رشد» را دارای 4 فاز (بلوک) اعلام کرد و افزود: بلوک چهارم این پروژه در مرحله سفت کاری است و امیدواریم این بلوک تا سال آینده تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

شهردار منطقه ثامن از استقبال بی‌نظیر عموم برای سرمایه‌گذاری در این طرح و خرید واحدهای پروژه‌ها خبرداد و گفت: شرایط به گونه‌ای رقم خورده که در حال حاضر سطح تقاضا بالاتر از سطح عرضه قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: