راهپیمایان نماز جمعه مشهد مقدس در انزجار از منکرین حریم امام رضا(ع) و حمایت از مواضع انقلابی آیت‌الله علم‌الهدی بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش ثامن پرس، راهپیمایان نماز جمعه مشهد در انزجار از منکرین حریم امام رضا(ع) و حمایت از مواضع انقلابی آیت‌الله علم‌الهدی به‌ویژه در تقبیح برگزاری کنسرت در حریم مشهدالرضا(ع) بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کردند:

در عین ناباوری در ایام ولادت تا زیارت مخصوص امام رضا(ع) شنیدیم که نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی منکر وجود حریم برای امام رضا(ع) شده است. بر همین اساس توجه همگان را به مطالب زیر جلب می‌کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه 2 هفته قبل در دفاع از این که شهر مشهد یک شهر زیارتی و نه توریستی و گردشگری است، خواستار عدم اجرای کنسرت موسیقی به منظور حفظ قداست و هویت فرهنگی و معنوی استان خراسان به ویژه شهر مقدس مشهد شد. از این رو ما راهپیمایان از مواضع فوق‌الذکر حمایت کامل به عمل آورده و خواستار عدم برگزاری کنسرت در مشهد مقدس می‌باشیم.

آیت‌الله علم‌الهدی معتقد است حریم امام رضا(ع) تنها 50 هکتار رواق و صحن‌ها نیست بلکه مشهد و استان خراسان حریم امام رضا(ع) می‌باشد. نایب رییس دوم مجلس گفته است چون کشور فدرالی نیست، این گونه مواضع دامن زدن به خودمختاری خواهد شد.

این در حالی است که این مواضع و موضع‌گیری‌های بعدی دولتی‌ها و واکنش‌های عصبی، لیست نمایندگان مجلس دهم، انتخابات شورای شهر و شهرداری مشهد و به ویژه کوتاه‌شدن دست آنها از آستان قدس رضوی است.

اتحاد شکست‌خورده فتنه‌گران و حامیان دولت فکر می‌کنند مشهد تبدیل به مرکزیت نیروهای انقلابی و پایتخت اصول‌گرایان شده و باید مدیریت سیاسی آن، یعنی آیت‌الله علم‌الهدی را در دعوای کنسرت‌ها در مقابل هنرمندان قرار دهند تا نتوانند در انتخابات آینده هم پیروز شوند.

رئیس‌جمهور محترم به مناسبت روز پزشک در مورد لزوم احترام به قانون در زمینه برگزاری کنسرت‌ها گفته است: «در کشورمان فقط یک مجلس شورای اسلامی به عنوان مجلس قانون‌گذاری وجود دارد و هرکس تریبون در اختیار می‌گیرد نمی‌تواند قانون‌گذاری کند.» این در حالی است که آیت‌الله علم‌الهدی به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی، نماینده ولی‌فقیه، عضو مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه و فقیه انقلابی مشهد مقدس، آن هم در حفظ قداست شهر مقدس مشهد و حفظ هویت فرهنگی ـ معنوی حریم امام رضا علیه‌السلام خواستار عدم اجرای کنسرت موسیقی شده است که هرگز به مفهوم قانون‌گریزی محسوب نمی‌شود.

ضمناً اگر آقای رئیس‌جمهور این قدر در پی قانون و قانون‌گرایی است بداند که فیش‌های نجومی غیرقانونی‌اند زیرا هیچ‌یک از این‌گونه فیش‌ها در چارچوب قوانین آن، یعنی دو قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 1370 و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 صادر نشده‌اند. چرا که مطابق هر دو قانون فوق‌الذکر حداکثر حقوق نباید از ده‌برابر حداقل حقوق مصوب شورای‌عالی کار بیشتر باشد.

حقوق‌های نجومی و حرام‌خواری‌ها در بیش از 900 فیش نجومی کاملاً غیرقانونی است و دزدی از بیت‌المال محسوب می‌شود. بنابراین باید هر چه زودتر دزدان بیت‌المال به قوه قضائیه معرفی شوند. همه ما می‌دانیم که حداقل 30 درصد مردم به ویژه حاشیه شهر مقدس مشهد از امکانات اولیه برخوردار نیستند. آنان نان و مسکن و شغل می‌خواهند و نه کنسرت.

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که در مرحله اول حاضر به عدم برگزاری کنسرت در مشهد مقدس شده بود با یک عقب‌نشینی آشکار و با به صحنه کشاندن هنرمندان موسیقی، امام جمعه مشهد را عامل اصلی لغو کنسرت‌ها در مشهد نامید، این در حالی است که حزب‌الله و نیروهای مومن انقلابی و مردمی مشهد قبل از امامت جمعه آیت‌الله علم‌الهدی و در حفظ قداست حریم امام‌رضا علیه‌السلام اجازه برگزاری کنسرت در این شهر را نمی‌دادند.

اکنون نیز این شهر مقدس آن قدر عاشق امام رضا علیه‌السلام دارد که با پیروی از آیت الله علم‌الهدی باز هم نگذارند حریم مقدس رضوی مورد هجوم هر عمل قداست‌‌‌شکن و با هویت غیرزیارتی قرار گیرد.

در پایان اعلام می‌کنیم طرفدار آزاداندیشی و نه ولنگاری فرهنگی هستیم و در دفاع از ارزش‌های دینی، آرمان‌های انقلابی و دفاع از حریم اهل‌بیت عصمت و طهارت به‌مثابه مدافعان حرم ایستادگی خواهیم کرد.

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بهتر است فکری به حال اردوکشی مرتبط و هم‌صدای فتنه‌گران داخلی و بلندگوهای سخن‌پراکنی دشمنان نمایند، نه این که هم‌صدای آنان شوند! گرچه همه می‌دانند طرح این مباحث و این اردوکشی‌ها، فرافکنی از ناتوانی دولت در اجرای وظایف اصلی در مسئله اقتصاد به ویژه اجرای اقتصاد مقاومتی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: