ما باید دو تا مورد را از هم تفکیک کنیم. یکی این که اصل حرف آقای علم الهدی ضروری است اما نکته ای که هست به علت افت جامعه ما، بستر پذیرش آن بین برخی افراد کم شده است.

جلیل معماریانی در گفتگو با ثامن پرس، در رابطه با برگزاری کنسرت در مشهد و سخنان آیت الله علم الهدی گفت: من معتقدم که ما باید دو تا مورد را از هم تفکیک کنیم. یکی این که اصل حرف آقای علم الهدی ضروری است اما نکته ای که هست به علت افت جامعه ما، بستر پذیرش آن بین برخی افراد کم شده است.

مدیرعامل موسسه کتاب پردازان در رابطه با این که چگونه باید سطح درک جامعه را بالا برد تا پذیرش سخن حق آسان گردد بیان کرد: حل شدن این موضوع وابسته به شبکه ای از مسئله ها است که ما باید در واقع به نیاز های مردم توجه کنیم.

وی افزود: اگر برای دزدی، اختلاس و ورشکستی موضع بگیرید؛ برای کنسرت هم بهتر جواب می دهد و وقتی برای بیکاری، فحشا و ... موضع بگیرید؛ مردم بیشتر حق را می پذیرند.

معماریانی درباره قضیه کنسرت در مشهد و فضای ایجاد شده در کشور اظهار داشت: آقای روحانی قهرمان کنسرت شده اند. کارهای ایشان در این زمینه عوام فریبی و پوپولیستی است.

وی در پایان با بیان این که روایتی مبنی بر این که مشهد بین دو کوه واقع شده و قطعه ای از بهشت است گفت: این روایت از حضرت رسول صلی الله علیه و آله والسلم نقل شده است که  "بین الجبلین روضه من ریاض الجنه". در هر صورت من به حریم اعتقاد دارم. آن هایی که می گویند حرم امام رضا (ع) حریم ندارد؛ می خواهند با این سخنان معروف شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: