به گزارش گروه شهر ثامن پرس: موج ایجاد شده در هفته های اخیر مبنی بر لزوم برگزاری کنسرت در مشهد مقدس طبیعتا واکنش شخصیت های فرهنگی این شهر را به دنبال خود داشته و دارد. در همین راستا ثامن پرس در ادامه رصد چهره های مطرح فرهنگی، مذهبی و هنر مشهد مقدس به باز نشر صحبت های عفت شریعتی عضو شورای فرهنگی عمومی استان خراسان رضوی می پردازد.

 عفت شریعتی در در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم که نظر وی را درباره برگزرای کنسرت در مشهد جویا می شد گفت: مشهدمقدس پایگاه معنویت است، انتظار مردم و مسلمانان جهان و غیرمسلمانان قطعاً این است که در شهرهای مذهبی جهان اسلام از جمله مشهد، مکه و مدینه و دیگر اماکن مقدسه "معنویت" را مشاهده کنند، مشهدمقدس "قبله هفتم" جهان اسلام و "پایتخت معنوی" ایران اسلامی است بنابراین نگاه به مشهد، نگاهِ ویژه‌ای است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی ادامه داد: شاهدیم که آیت الله عالم الهدی به‌عنوان "پدر معنوی مشهدمقدس" اعلام کرده‌اند که «در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) مجموعه‌های معنوی جایگاه دارد نه برنامه‌هایی از جنس کنسرت موسیقی.»

وی با اشاره به اینکه مشهد یک شهر معمولی نیست افزود: اگر واقعا می‌خواهید مشهد رشد کرده و پذیرش زائر و افزایش زائر در این شهر، چشمگیر شود باید نخست بدانیم که این شهر، یک شهر معمولی نیست که در گوشه و کنارش برنامه‌های معمولی داشته باشید، هرجا جایگاه بالاتری داشته باشد، شأن آن مکان هم بالاتر است، بنابراین برگزاری کنسرت‌های موسیقی در مشهدمقدس اهمیت و جایگاه مورد توجهی ندارد.

معاون سابق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با مبنای قانونی سخنان آیت الله علم الهدی یادآور شد: نکته‌ای که باید مورد توجه نیز باشد این است که لغو کنسرت‌ها و اصلاً موضوع عدم برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد که از سوی ایشان بیان شد غیر‌قانونی نیست چراکه در استان شورای فرهنگی عمومی داریم.

وی افزود: ریاست شورای فرهنگ عمومی برعهده آیت‌الله علم‌الهدی است بنابراین وقتی شورای فرهنگ عمومی خراسان‌رضوی تشخیص می‌دهد این برنامه‌ها در تقویت باورهای معنوی و فرهنگی مؤثر نیست و سبب تضعیف باور‌های معنوی می‌شود باید از سوی همگان مصوبات شورا مورد توجه قرار گیرد و بدانند که برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهر مشهد به هیچ وجه در اولویت نیست.

انتهای پیام/.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: