مشهد به عنوان یک شهر استراتژیک همواره مورد توجه گروه های مختلف سیاسی و مذهبی بوده است. یکی از محافلی که سال های متمادی در تلاش است تا فضای شهر مشهد را متأثر کند فرقه انحرافی عرفان حلقه است

سرویس فرهنگی ثامن پرس- مشهد به عنوان یک شهر استراتژیک همواره مورد توجه گروه های مختلف سیاسی و مذهبی بوده است. یکی از محافلی که سال های متمادی در تلاش است تا فضای شهر مشهد را متأثر کند فرقه انحرافی عرفان حلقه است. با وجود اینکه سرکرده این گروهک منحرف هم اکنون در زندان به سر می برد، کماکان اذناب او در مشهد مشغول فعالیت هستند و هر از چند گاهی خبر دستگیری جمعی دیگر از این فرقه شنیده می شود.

دستگیری ۲۷عضو گروه «عرفان حلقه» در مشهد

 پس از ما‌ه‌ها کار اطلاعاتی و با به دست آمدن سرنخ‌هایی از فعالیت گستردۀ فرقه انحرافی معروف به «عرفان حلقه» دو سرشاخه و ۲۵ عضو این گروه در مشهد دستگیر شدند.

پیش از این نیز در ماه‌های گذشته تعداد زیادی از طرف‌داران این فرقۀ منحرف در مشهد دستگیر شده بودند.

محمد علی طاهری پایه گذار این فرقه به دلیل ایجاد فرقۀ عرفان کیهانی و تشکیل کلاس و بسط تفکرات انحرافی ضددین و خلاف شرع و ادعاهای واهی و تضعیف نگرش دینی مردم و اعتقادات مذهبی آنها، به افساد فی‌الارض متهم است.

چندی پیش این فرد به‌اتهام افساد فی‌الارض در دادگاه انقلاب تهران محکوم شد که رأی اولیۀ اعدام او صادر شد اما بررسی برای نهایی شدن این رأی ادامه دارد.

چندی پیش نیز حکم ارتداد طاهری از سوی مراجع عظام تقلید صادر شد.

فتوای سه مرجع تقلید به ارتداد رئیس فرقه انحرافی حلقه

حکم ارتداد محمد علی طاهری، رئیس فرقه انحرافی حلقه پس از ارسال جزوات، آثار سمعی و بصری، سی دی ها و مدارک موجود برای مراجع تقلید، صادر شده است.

آیت الله علوی گرگانی، آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله مکارم شیرازی با بررسی جزوات و سی دی های موجود از رئیس فرقه انحرافی حلقه با ارئه توضیحاتی او را مرتد اعلام کردند. غیر وحیانی دانستن قرآن، اهانت به رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم با عنوان تناقض گویی، غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم، شرک دانستن زیارت قبور ائمه اطهار، تمسخر رجعت و مهدویت، تمجید از شیطان رجیم و موحد خواندن این ملعون رجیم، ادعای خروج جن از درون مردم، ترویج زیرکانه تناسخ، نفی برخی از مسلمات مانند ادعای وجود نداشتن حضرت عزرائیل، لمس و تماس غیر شرعی با بدن زنان نامحرم به بهانه درمان عرفانی و ده ها انحراف دیگر، از جمله انحرافات این فرقه است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: