هشت میلیارد ریال با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برای اعزام روحانی و تقویت فعالیت‌های فرهنگی در حاشیه شهراختصاص یافت.

به گزارش پایگاه ثامن پرس به نقل از مهر ، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی مشهد در جلسه امروز شورای شهر مشهد با اشاره به درخواست بودجه سازمان تبلیغات اسلامی جهت تقویت برنامه های فرهنگی در حاشیه شهر گفت: با توجه به این درخواست هشت میلیارد ریال از محل بودجه شهرداری و دو میلیارد ریال از بودجه سازمان تبلیغات اسلامی استان برای این امر اختصاص می‌یابد.

علی اصغر نخعی راد با بیان اینکه قراراست ۹ میلیارد ریال از این مبلغ برای استقرار یکصد روحانی در حاشیه شهر هزینه شود، ادامه داد: بخشی دیگر نیز برای فعالیت‌های فرهنگی هزینه خواهد شد.

عضو دیگر شورای شهر مشهد اظهار کرد: اعزام روحانی به حاشیه شهر از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است و اگر قرار باشد شهرداری به این سازمان کمک کند، این کمک تنها باید به اندازه اعتبارات تخصیص یافته باشد و بیشتر از آن بی‌معنی است.

محمد حسین جهانبخش افزود: تخصیص ۸۰ درصد هزینه استقرار روحانی در حاشیه شهر توسط شهرداری و ۲۰ درصد توسط سازمان تبلیغات اسلامی، خلاف عرف است.

در نهایت با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه علنی، اختصاص هشت میلیار ریال از بودجه شهرداری و دو میلیارد ریال از سازمان تبلیغات اسلامی جهت انجام فعالیت های فرهنگی ومستقر شدن روحانیون در حاشیه شهر به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه بحث تغییر در ساختار فرهنگسرای عفاف و حجاب در شهر مشهد تصویب شد.

محمد آصفی یزدی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد با اشاره به نظر کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: به منظور گسترش فرهنگ عفاف در سطح شهر مشهد، مراکز تحت پوشش شهرداری و اماکن عمومی موظف‌اند دستورالعمل ساخت فرهنگسرای عفاف و حجاب با رویکرد هیئت امنایی را ظرف مدت یک ماه آینده به شورای اسلامی شهر مشهد ارائه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: