امام جمعه مشهد گفت: ما تا امروز در انقلاب پیروزمند اسلامی، هر جا به صورت آمریکا مشت زدیم، و مقاومانه مقابل استکبار ایستادیم دشمن هم عقب‌نشینی کرد و هم ذلیل شد.

به گزارش ثامن پرس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با بیان این که در سیره امام صادق(ع) با جریان استکبار و غصب و ظلم نباید سازش کرد گفت: در قرآن کریم نیز دو آیه در این باره داریم که این‌گونه نیست واجبات را انجام دهیم، اما در عرصه سیاسی هر عقیده‌ای داشتیم و هر کاری که کردیم ادعا کنیم مسلمان هستیم.

وی افزود: در بین تمام جریان‌ها آن که شاید زودتر ایمان را از انسان می‌گیرد و او را در کنار دشمن قرار می‌دهد، انحراف‌های سیاسی در حوزه جریانی، فکری، عملیاتی و برخوردهای سیاسی است، و حتی اگر نماز و روزه ترک نشود، اما انسان با یک فکر و جریان سیاسی باطل از حیطه اسلام خارج است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: اینطور نیست که فقط نماز بخوانیم و در عرصه سیاسی هر کاری که خواستیم بکنیم، همانطور که در نگاه کردن و قدم برداشتن و معامله کردن، حلال و حرام داریم در جریان سیاسی هم حلال و حرام داریم، که حلال در این است که متصل به جریان وابسته به حاکمیت الله و ولایت باشد و حرام و آنکه منفصل از جریان ولایت و حاکمیت الله است حرام است.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: اگر بنا شد یک جریان استکباری جهان‌خوار به طرف ما دست دراز کند و ما هم به طرفش دست دراز کنیم و با آن بسازیم و تعامل داشته باشیم، مگر می‌شود برخلاف او این تعامل و سازش را برخلاف منافع و اهداف خودش از ما بپذیرد؟

وی با اشاره به این که قرآن کریم هم می‌گوید اگر به دنبال اهواء و منافع آنها رفتید دیگر خدا ندارید ادامه داد: اگر می‌خواهید به دنبال اهواء آنها نروید، این آسان نیست و هزینه دارد چون آنها ترور می‌کنند، می‌کشند، تحریم می‌کنند و صدها فشار و تنگنا ممکن است در زندگی به وجود می‌آورند و با امام صادق(ع) نیز همین کارها را کردند و در نهایت ایشان را به شهادت رساندند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که، اگر می‌خواهید خدا داشته باشید، تحت ولایت و مشمول نصرت خدا باشید باید با استکبار بجنگید و جز آن چاره دیگری ندارید، گفت: شما مردم مسلمان در طول این سی و چند سال عمر انقلاب، پیروزمندانه این واقعیت را ثابت کردید و در همه شرایط، صبر و مقاومت کردید، در برابر حصر اقتصادی و جنگ هشت ساله، مقاومت شما به جایی رسید که امروز دشمن شما در دنیا ذلیل‌ترین است و قدرت شما به حدی است که حتی دشمن می‌ترسد به شما نزدیک شود.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: جریان‌های سیاسی که در این مملکت، زمزمه برقراری رابطه با آمریکا و تعامل با غرب و استکبار را دارند بدانند اگر به این مسأله معتقدند و بر حسب عقیده خودشان می‌خواهند هر نوع حرکت سیاسی به عنوان یک جریان در این مملکت انجام دهند، از حیطه اسلام خارج هستند و به فرموده خدا در قرآن، اینها دیگر خدا ندارند.

وی با بیان اینکه، اینطور نیست که دم از مسلمانی بزنید و چشمتان به دروازه غرب و دلتان وابسته به آمریکا باشد، گفت: دشمن این را نشان داده که بر سر هیچ پیمانی نمی‌ماند مگر اینکه شما از خدا و اسلام دست بردارید.

آیت الله علم‌الهدی افزود: این را با باعهدی در مقابل برجام نشان داد و از این بابت هم متشکرم هم متعجب، تعجب از اینکه متولیان سیاست خارجی کشور بعد از دو سال که این بدعهدی‌های آمریکا اینطور به افتضاح کشیده شد و هرروز بر خلاف تعهد آنها در برجام اینها توطئه و بدعهدی و بدمستی کردند، اینها سکوت کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: متشکرم که بالاخره زبان جریان سیاست خارجی و متولیان سیاسی باز شده است که اگر آمریکا برجام‌شکنی داشته باشد، ما از برجام خارج می‌شویم که این یعنی نجات از یک زیان و ضرر مهلک و کشنده استقلال این مملکت و تأمین منافع است و همان روز اول باید این کار را می‌کردید.

وی با بیان اینکه، امام صادق(ع) به ما خط و راهبرد می‌دهد که مقابل دشمن باید مقاومانه ایستاد، اظهار کرد: ما تا امروز در انقلاب پیروزمند اسلامی، هر جا به صورت آمریکا مشت زدیم، و مقاومانه مقابل استکبار ایستادیم دشمن هم عقب‌نشینی کرد و هم ذلیل شد.

امام جمعه مشهد گفت: امیدوارم مسؤولان دستگاه اجرایی و مجلس ما با همین روش جلو روند و هیچ‌وقت تن به سازش و تعامل ندهند، و حتی در مقابل لبخند دشمن اسلام لبخند نزنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: