کتاب «سبک زندگی امام رضا(ع)» به همت مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی به چهار زبان برای بهره‌مندی نسل جوان منتشر شد.

به گزارش ثامن پرس، دبیر شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: این کتاب نوشته محمد باقر پورامینی و ترجمه سجاد قریشی به 4 زبان آذری، اردو، عربی و انگلیسی توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی افزود : این کتاب در شمارگان 5 هزار جلد دارای 4 فصل است که به سبک زندگی براساس دین اسلام با بهره‌گیری از منش ائمه اطهار(ع) به ویژه امام هشتم شیعیان می‌پردازد.

او گفت : مفهوم و معنای سبک زندگی و چگونگی معیشت شخصیت‌های نمونه از مضامین فصل نخست این کتاب به شمار می‌آید.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود : در فصل دوم به موضوعاتی از قبیل تقوای الهی و عبودیت، آداب نماز، کیفیت نماز، آداب و فلسفه حج، نماز جعفر طیار و ترک گناه پرداخته تا مخاطب بتواند با این مطالب آشنا شود و آن‌ها را در زندگی روزمره خویش به کار گیرد.

او گفت : نویسنده در فصل سوم به اهمیت تفکر و تدبر در امور دینی، توکل به خداوند، علم و تحصیل، مشورت و صبر و تحمل پرداخته تا مخاطب بتواند نگاه عمیق‌تری نسبت به این موضوعات داشته باشد و با درایت خویش آن‌ها را در زندگی‌ به کار گیرد.

دبیر شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی افزود : چگونگی معاشرت با دوستان، شیوه عیادت بیمار، چگونگی رفتار با والدین و منشور زندگی از جمله دیگر مطالبی است که در فصل پایانی این کتاب برای مخاطبان بیان شده تا آنان بتوانند با بهره‌گیری از آن به سعادت دنیوی و اخروی دست یابند.

کتاب سبک زندگی امام رضا(ع) در 138 صفحه تهیه و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: