رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بازنگری در رفع مشکل اعتبارات طرح توسعه کمی مساجد به‌عنوان اولویت نخست این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ثامن پرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نصرالله پژمان فر در مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی محراب در سالن اجتماعات تالار نور با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت‌ها می‌تواند با محوریت مساجد انجام شود اظهار داشت: متأسفانه برخی از مساجد تنها تبدیل به نمازخانه شدند و حتی نماز جماعت را کمتر برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را در مساجد انجام می‌دادند یادآور شد: متأسفانه جایگاه مساجد فعلی با سال‌های نخست اسلام، فاصله بسیاری دارد و در بسیاری از محلات جدید کلان‌شهرها، مسجد وجود ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بازنگری به رفع مشکل اعتبارات طرح توسعه کمی مساجد به‌عنوان اولویت نخست این کمیسیون خبر داد و گفت: متأسفانه باوجود توسعه شهرها، فضای مساجد توسعه پیدا نمی‌کند بنابراین دستگاه‌های مختلف دولت باید در راستای رفع این معضل زمینه لازم را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام پژمان فر با تأکید بر اینکه مساجد از نظر مقام معظم رهبری قرارگاه فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند، اضافه کرد: فعالیت‌های مختلف در مساجد باید کاملاً مردمی مدیریت شود اما فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه آن لازم است توسط دولت موردتوجه قرار گیرد.

وی کانون‌های فرهنگی هنری را بازوان مساجد برشمرد و تأکید کرد: رایگان بودن قبوض در مساجد، واگذاری زمین و تسهیلات، کمک به کتابخانه‌ها و جانمایی کانون‌های مساجد ازجمله موضوعات و برنامه‌هایی است که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی موردبررسی است.

نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به اینکه مساجد خراسان رضوی باید رنگ و بوی امام رضا(ع) را داشته باشند، بیان کرد: مساجد به‌عنوان الگوهای شاخص اسلامی باید در جامعه موردتوجه قرار بگیرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از مجموعه سروده‌های رضوی با عنوان ساعت هشت با حضور مسؤولان ملی و استانی رونمایی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: