مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و فرماندار مشهد شب گذشته در برنامه نود اعلام کردند که منعی برای برگزاری مسابقه در این ورزشگاه بود ندارد اما شاهد آن هستیم که مسابقه ای برگزار نمی شود.

به گزارش ثامن پرس، قرار بود هماهنگی‌های لازم برای برگزاری یکی از دیدارهای تیم ملی (رسمی یا دوستانه) برای افتتاحیه ورزشگاه امام رضا (ع) صورت بگیرد، اما این اتفاق رخ نداد. پس از افتتاح ورزشگاه قرار بود بازی‌های این فصل پدیده و سیاه‌جامگان در این ورزشگاه برگزار شود، اما شورای تأمین استان خراسان رضوی که تحت نظر فرمانداری است، مجوز لازم را صادر نکرد.

ورزشگاه هنوز برای برگزاری بازی مورد اطمینان نیست، چون تماشاگر وارد ورزشگاه نشده، برق اضطراری ورزشگاه کنترل نشده است، روی چمن این ورزشگاه بازی دوستانه هم برگزار نشده تا مورد ارزیابی قرار بگیرد و گویا یکسری مغایرت‌ها نیز با استانداردهای فیفا دارد.

یکی از معضلات اصلی که سد راه برگزاری مسابقه در ورزشگاه امام رضا (ع) شده، محل ساخت این ورزشگاه است. یکی از مخالفت‌های شورای تأمین در حال حاضر به خاطر زمان برگزاری مسابقات است و گویا آنها منتظر پایان فصل تابستان هستند که بازی‌ها در شب برگزار می‌شود. به این دلیل که مثلاً اگر مسابقه‌ای ساعت 20:30 برگزار شود و قرار بر تخلیه ورزشگاه در ساعت 22:30 باشد، مرکز شهر با ترافیک سنگینی روبه‌رو می‌شود.

یکی از دغدغه‌های آستان قدس هم مسائل فرهنگی در ورزشگاه است که چون این ورزشگاه به نام امام رضا (ع) متبرک شده، مسائل اخلاقی و فرهنگی از سوی هواداران رعایت شود. به همین دلیل درخواست این بوده دو باشگاه پدیده و سیاه‌جامگان جلسه‌ای را با هیئت فوتبال برگزار کنند تا کانون هواداران این دو باشگاه در مسائل فرهنگی و اخلاقی توجیه شوند.

در همین رابطه مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و فرماندار مشهد شب گذشته در برنامه نود اعلام کردند که منعی برای برگزاری مسابقه در این ورزشگاه وجود ندارد اما شاهد آن هستیم که مسابقه ای برگزار نمی شود.

 

مدیرعامل موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی: ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد تا ۲ هفته دیگر آماده برگزاری مسابقات

علی‌اکبر هاشمی جواهری با بیان اینکه تمامی مسئولان آستان قدس آمادگی کامل دارند تا ورزشگاه امام رضا (ع) در اختیار فوتبال این مرز و بوم قرار گیرد، اظهار داشت: با رئیس فدراسیون فوتبال صحبت کردیم و ایشان هم آمادگی کامل خودشان را اعلام کردند و سعی ما برای این است که نخستین بازی در ورزشگاه امام رضا‌(ع) بازی تیم ملی باشد.

مدیرعامل موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی اضافه کرد: با توجه به این‌که ورزشگاه با این عظمت ساخته شده است، ممکن است ریزه‌کاری‌هایی داشته باشد، شورای تامین استان هم یک سری نکات و اشکالات از جمله گیت‌ها و قسمت‌بندی تماشاچی‌ها را به ما گفته که درحال برطرف‌کردن آن‌ها هستیم. اکنون هم به فدراسیون فوتبال می‌گوییم که آمادگی کامل برای برگزاری نخستین بازی‌های تیم ملی را داریم و بعد از آن هم در خدمت تیم‌های لیگ برتری استان خواهیم بود و از برگزاری آن استقبال می‌کنیم. برای ما زیبنده‌تر خواهد بود اگر نخستین بازی در ورزشگاه امام رضا (ع) بازی تیم ملی باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ورزشگاه ثامن از رده خارج نیست ولی کلاس ورزشگاه امام رضا‌(ع) متفاوت است، بیان کرد: این ورزشگاه با امکانات زیاد ساخته شده و اگر آقای فرماندار بحث‌های امنیتی را قول بدهند ما آمادگی کامل را داریم تا در نخستین فرصت میزبان مسابقات باشیم.

جواهری اظهار داشت: باتوجه به اینکه استادیومی در کربلا منتسب به امام حسین‌(ع) در حال افتتاح است و این ورزشگاه هم منتسب به امام‌رضا(ع) است، پیش‌بینی کردیم که در نخستین بازی تیم ملی عراق در این ورزشگاه بازی کرده و تیم ملی ایران یا یک تیم لیگ برتری مشهدی در عراق بازی کند. البته اگر شرایط بازی تیم ملی فراهم نشد ما متوقف به این پیشنهاد نمی‌شویم و یکی از اولویت‌های کاری من این است که از ورزشگاه امام رضا‌(ع) استفاده کنیم و هم بتوانیم جایگاه‌ آن را حفظ کنیم.

مدیرعامل موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی با بیان اینکه برگزاری مسابقات در این ورزشگاه هم دغدغه مردم مشهد و هم آستان قدس رضوی است، گفت: از همان روزی که شورای تامین نقطه نظراتش را برای برگزاری مسابقات به ما اعلام کرده، در حال برطرف‌کردن آن هستیم و فکر می‌کنم حدود 2 هفته طول بکشد تا این مشکلات برطرف شود و مجاز هستیم که در این ورزشگاه هر دو هفته یک‌بار یک بازی فوتبال برگزار کنیم.

 

فرماندار مشهد: اگر مشکلات برطرف شود، هیچ منعی برای برگزاری مسابقات نیست

محمدرحیم نوروزیان در ارتباط با ورزشگاه امام رضا(ع) اظهار داشت: ورزشگاه امام رضا(ع) شرایط لازم برای برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد ولی اگر این مشکلات برطرف شود، هیچ منعی برای برگزاری مسابقات نیست.

فرماندار مشهدمقدس افزود: ورزشگاه امام‌رضا(ع) برق اضطراری ندارد، ورودی‌ها و خروجی‌های ورزشگاه آماده نیست و همچنین دسترسی به لاین شمالی و جنوبی ورزشگاه متصل به سالن‌ها مجاور باید بسته شود و زمان برطرف‌شدن این مشکلات را باید دوستان اعلام کنند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: ورزشگاهی آماده است که بتوان به راحتی در آن با 20 هزار نفر مسابقات را برگزار کرد. شورای تامین هیچ مشکلی برای تامین امنیت ورزشگاه ندارد و به نفع مردم است که بتوانند از این سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: