نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: می‌خواهند معیار ارزش بشود این که یک‌لقمه‌نان داشته باشیم و زندگی از نظر پول و رفاه و تجمل توسعه پیدا کند، کار به جایی رسیده آقایان این را تبلیغ کنند و مردم را دنبال سر خود راه بیندازند.

به گزارش ثامن پرس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در مراسم  آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خراسان با اشاره به وظیفه سخت علمای حوزه علمیه در حفظ انقلاب و اسلام گفت: در انقلاب اسلامی ایران بار خدمت به دین و اسلام بر دوش شما علما، اساتید و روحانیون است که در شرایط امروز جامعه این مسؤولیت را به دست گرفتید.

وی ادامه داد: همه دنیا با همه رسانه‌ها و دستگاه‌های تبلیغاتی، روی رهبر، عالم، مجاهد، آمر به معروف و ناهی از منکر عملیات روانی می‌کنند اما مردم مقاوم می‌ایستند، مقاومت می‌کنند و از هیچ عملیات روانی هراس ندارند، فضل خداست که انقلابی به وجود آورد که چنین شرایطی را ایجاد کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: امروز روند زندگی و معیشت به سمت توسعه‌ها، افزون رفاه‌ها، عیاشی‌ها و تجملات در حال پیشروی است، متأسفانه نشان ارزشی بودن در جامعه ما در آخرین‌مدل بودن اتومبیل‌سواری، زندگی مرفه‌تر و سود کلان‌تر از هر راه و مسیری است، این نگاه در جامعه ما درحال‌توسعه پیدا کردن است؛ امروز برخی در جامعه ما می‌گویند هرکس ما را از چنگال دشمن زودتر برهاند و اگر اقتصاد ما مورد تهدید قرار گرفت، بهتر و بیشتر نجات دهد، دنبال سر آن هستیم اما نه دنبال سر کسی که با استکبار بجنگد، مبارزه کند و سنگلاخ استکبار را از سر راه ظهور بقیه‌الله بردارد.

وی تصریح کرد: می‌خواهند معیار ارزش بشود این که یک‌لقمه‌نان داشته باشیم و زندگی از نظر پول و رفاه و تجمل توسعه پیدا کند، کار به جایی رسیده آقایان این را تبلیغ کنند و مردم را دنبال سر خود راه بیندازند.

علم الهدی با بیان این که آیا ضربه خوردن هنجارهای انقلاب غیر از تجمل‌گرایی است، عنوان کرد: ما که به منصب دربانی بقیه‌الله در اردوگاه امام زمان(ع) جمع شدیم تا پرورش پیدا کنیم و درآمد و عایدی ما در جریانی که می‌خواهد سنگلاخ استکبار را از سر راه بقیه‌الله بردارند، هزینه کنیم، وضعیت ما در این موقعیت کجاست؟ در درس خواندن و درس خواندن محض؟

امام‌جمعه مشهد مقدس با بیان این که به گفته رهبر معظم انقلاب، در میانه راه انقلاب اسلامی هستیم، گفت: نکته‌ای که رهبری فرمودند این است که انقلاب تمام نشده، ما نیمه راه هستیم، تا اینجای انقلاب با مبارزه رسیدیم و از اینجا به بعد نیز با مبارزه می‌رسیم.

وی با بیان این که عمامه روی سر ما نشانه کفن و مبارزه تا مرز مرگ است که در راه انقلاب و اسلام مبارزه می‌کنیم، اظهار کرد: اگر درس نخواندی، یک سرباز خدمتگزار نخواهی بود، یک سرباز سرمایه‌دار که در عرصه خدمت بتوانی اثرگذار باشی نخواهی بود، بی‌سواد نمی‌تواند در عرصه نوکری امام زمان اثرگذار باشد.

علم‌الهدی ادامه داد: یک آقایی که تا مرز اجتهاد درس‌خوانده بود، چندین سال شاگرد امام بود، درس خواند و به گوشه‌ای رفت، انقلاب که به پیروزی رسید، آمد مقابل مبارزه و انقلاب امام ایستاد، مسیرش تغییر کرد و منحرف شد؛ کسانی  که می‌گویند ما درس می‌خوانیم که یک روزی به درد امام زمان(ع) بخوریم، همان روز نیز به درد امام زمان نخواهند خورد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: درس را باید خواند، فعالیت علمی داشت، نشان فوق‌العاده نیرومند علمی و علوم اهل‌بیت در حوزه‌ها باید جولان داشته باشد اما این سرباز امام زمان(ع) پا به کار در جبهه مقابله با دشمنان اسلام یا عوامل فریب‌خورده که در داخل جامعه می‌خواهند جامعه را خوراک استکبار جهانی کنند، بایستد و مبارزه کند.

وی در پایان تاکید کرد: با این تهاجم در فضای مجازی و جنگ روانی عقب ننشینید، حساب شخصیت و آبروی شخصی خود را نکنید، باید همه را به‌پای امام زمان بریزیم؛ از موضع قدرت با هر جریان کفر و دوست دار کفر و استکبار مقابله کنید و بایستید، همه طلبه‌ایم، از من طلبه پیرمرد تا شما فضلا باید برای آقا فایده داشته باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: