شهردار مشهد گفت: با تغییر مبانی توانستیم قطار به گل نشسته خط 2 قطارشهری که در 5 سال دارای 14 درصد پیشرفت فیزیکی بود را زنده کرده و فاز نخست آن را در 22 بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش گروه شهر ثامن پرس، سید صولت مرتضوی در آیین آغاز حفاری فاز 2 خط 3 قطارشهری مشهد که در محل میدان فردوسی برگزار شد، گفت: هم‌اکنون تعداد 6 میلیون سفر روزانه در شهر مشهد اتفاق می‌افتد که نیازمند مدیریتی جدی می‌باشد، نیمی از این آمار با وسایل حمل و نقل شخصی اقدام به تردد می‌کنند که سبب بروز آلودگی هوا و صوتی می‌شود، باید به حمل و نقل مناسب شهر توجه ویژه داشت که خوشبختانه شوراهای شهر و شهرداران قبلی مشهد نیز به آن احاطه داشته‌اند.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه خط 2 قطار شهری در حال حاضر دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است و ناوگان آن نیز خریداری شده است، خاطرنشان کرد: اخذ مجوز ترک تشریفات خط 3 قطارشهری مشهد نیز از دیگر همکاری‌های مطلوب فرابخشی بود که با انجام آن شهر مشهد از هزینه‌های بسیار زیادی رهایی پیدا کرد، مشکلات مالی بخشی از مشکلات همیشگی پروژه‌های بزرگ است که دولت و شهرداری نیز با آن مواجه هستند ولی هر وقت نیازمند کمکی بودیم تا اسم شهر امام رضا(ع) را آوردیم کمک‌ها حاصل و اعتبارات تزریق شد.

مرتضوی یادآور شد: ریل و ناوگان خط 2 و 3 قطارشهری مشهد هر دو به یک شکل هستند و تا زمان رسیدن به ظرفیت اسمی می‌توان از ناوگان خط 2 برای خط 3 استفاده کرد تا با انعقاد قرارداد جدید و ساخت واگن‌ها جدید خط احداث شده عملا بدون استفاده باقی نماند.

وی ادامه داد: با 4 خط ریلی در شهر مشهد روزانه یک میلیون و 500 هزار مسافر می‌توانند در سطح شهر تردد کنند یعنی به عبارتی 3 هزار اتوبوس یا 15 هزار تاکسی یا 25 هزار خودرو شخصی دیگر در سطح شهر حضور پیدا نمی‌کنند و این طور آلودگی هوا و صوت کاهش پیدا می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: