در ایام محرم و روز عاشورا و حتی برای بحث پیاده روی اربعین، شبکه های غربی تنها یک نمای ثابت دارند، گروهی که در یک خیابان راه می روند و قمه در دست دارند. تصاویر تا حد امکان خشن و منزجر کننده است

به گزارش گروه فرهنگی ثامن پرس، کافی ست در در گوگل لغت شیعه و مسلمان را جستجو کنید، اولین تصاویری که مشاهده می کنید صحنه هایی از یک انسان غرق به خون است که ظاهراً در حال عزاداری و انجام مناسک و اعمال ایام محرم است، تصاویری که عکاس آن تا می توانسته، صحنه را به نحو دلخراشی به تصویر کشیده است. شاید این تمام دانسته های گوگل از شیعه و روز عاشورا باشد و یا اینکه بناست اولین اطلاعاتی که از این واژه ها -که نماینده یک مکتب و جریان فکری است- بدست جهان برسد، این تصاویر باشد.. موضوع زمانی جالب تر می شود که انسان متوجه می شود از این قسم مراسمات در بین مسیحیان نیز فراوان است، منتها عمداً منعکس نمی شود.

پیاده روی مسیحیان، واقعه ای درمقابل پیاده روی اربعین

پیاده روی کاتولیک های مسیحی در کاستاریکا یکی از معروف ترین مراسم هایی است که هرساله و به مدت یک هفته انجام می شود و تعداد زیادی از کاتولیک های این کشور و کشورهای اطراف به سمت معبد  باسیلیکا حرکت می کنند.

13950718000854_PhotoL

13950718000851_PhotoL

این افراد مسیر حدود 15 کیلومتری تا این معبد مقدس را برای زیارت قدیسه ای طی می کنند که آنرا حامی و حافظ کاستاریکا می دانند.

 ازقمه زنی که در نزد علمای شیعه مردود است تا مناسک مصائب مسیح که ظاهراً اسقف های مسیحی با آن مشکلی ندارند.

در ایام محرم و روز عاشورا و حتی برای بحث پیاده روی اربعین، شبکه های غربی تنها یک نمای ثابت دارند، گروهی که در یک خیابان راه می روند و قمه در دست دارند. تصاویر تا حد امکان خشن و منزجر کننده است و این تصاویر ساختگی را دست آویزی قرار می دهند تا فریاد حقوق بشرشان گوش فلک را کر کند که چه نشسته اید که  در ایران و در جهان اسلام، عده ای از مردم با تحمیل یک دین وحشیانه، چه بلاها بر سر خود می آورند.

شاید کمتر کسی بداند که مسیحیان کاتولیک در سراسر جهان، هر سال روزی را به عنوان روز مصائب مسیح داشته و در این روز را با برگزاری مراسم های مختلفی گرامی می دارند؛ شاید برگزاری مراسم ها و نمایش های به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی (به اعتقاد مسیحیان) غیرخشن ترین قسمت مراسم های این روز باشد؛ این روز جلوه های خشن دیگری نیز دارد که رسانه های غربی (که همواره برخی مناسک نهی شده توسط علمای شیعه را به عنوان نماد عاشورا نشان می دهد) سعی می کنند چندان آنرا در معرض دید جهان قرار ندهند.

13950718000862_PhotoL

در این مراسم، پیروان وعزاداران مسیح به اصطلاح مصلوب، نه تنها به طور کلی چهره و تن برهنۀ خود را با ابزارآلات گوناگون می‌خراشند و شلاق می‌زنند، بلکه اصرار دارند که خودشان را درست به سبک و سیاق همان مصائبی که معتقدند حضرت عیسی تحمل کرده، زخمی کنند و شکنجه دهند.

عزاداران در این مراسم، ابزارهای دست‌سازی را که به همین منظور از یک دستگیره و میخ و خرده ‌شیشه ساخته شده، با فشار بارها و بارها روی سینه، پاها و بازوهای برهنه خود می‌کشند و بدین ترتیب با جاری شدن خون از زخم‌های بدنشان این آداب و رسوم را زنده می‌دارند.

13950718000575_PhotoL

نکته قابل توجه این است که برگزار کنندگان این مراسم‌ها در سراسر اروپا و بخش های آسیایی که معتقد به مذهب کاتولیک هستند، باور دارند که جاری شدن خون آن ها باعث بخشش گناهان آن ها در طول سال است.

در این میان هیچگاه کلیسای کاتولیک اعتراضی به برگزاری این مراسم های عزاداری خونبار نکرده و حتی مروج انواع خشونت بار عزاداری در این روز در نقاط مختلف جهان نیز هستند ولی هیچ کدام از رسانه های غربی به خشن بودن چنین مراسمی نمی پردازند اما در مقابل با وجود آنکه تقریبا اکثریت مراجع تقلید شیعه قمه زنی و لطمه زدن های خونبار به بدن را حرام اعلام کرده اند، رسانه های غربی تنها قمه زنی را نماد عزاداری برای امام حسین (ع) معرفی می کنند.

13950718000836_PhotoL

عکس هایی که در پایان این گزارش می آید تنها نشان دهنده گوشه ای از عزاداری های خشن در روز مصائب است؛ عکس هایی که شاید به راحتی در دسترس نباشد، ( دقیقاً بر خلاف تصاویر قمه زنی در روز عاشورا).

13950718000859_PhotoL13950718000858_PhotoL13950718000849_PhotoL13950718000845_PhotoL13950718000843_PhotoL

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: