در آستانه حضور زائران اربعین حسینی، پرچم مقدس بارگاه منور رضوی در موکب امام رضا(ع) واقع در مسیر نجف به کربلا به اهتزاز در آمد.

به گزارش ثامن پرس، پیاده روی اربعین در سال های اخیر جلوه گاه شور و دلداگی شیعیان سراسر جهان به حضرت اباعبدالله شده به گونه ای که در این راهپیمایی قریب  به 20 میلیون نفر از سراسر جهان حضور پیدا می کنند.

در سال جاری نیز دستگاه های مرتبط کشور با برنامه ریزی سعی در باشکوه تر برگزار کردن این مراسم معنوی دارند تا با زائران حضرت اباعبدالله الحسین در این مسیر با شور همیشگی حضور پیدا کنند.

تشکیل ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی

حسین یکتا که طی حکمی از سوی تولیت آستان قدس رضوی به عنوان مسئول این ستاد منصوب شده است، گفت: در نظر داریم در قالب این ستاد خدمات گوناگونی را در شهرهای نجف و کربلای معلی، مسیر بین این دوشهر و در مرز مهران به زائران اربعین حسینی ارائه دهیم.

وی از حضور پررنگ آستان قدس رضوی در راهپیمایی عظیم اربعین امسال خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، خادمان حضرت رضا علیه السلام در شهرهای نجف و کربلا و موکب های بین راه مستقر می شوند و به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند.

یکتا هم چنین به برپایی موکب امام رضا علیه السلام توسط آستان قدس رضوی در عمود 285 مسیر نجف به کربلا اشاره و عنوان کرد: این موکب که توسط یکی از خیران نیک اندیش به آستان قدس رضوی وقف شده است، در قالب طرح توسعه خدمات متعدد و متنوعی را به زائران و سایر موکب ها ارائه خواهد داد و هر شب پذیرایی حدود سه هزار زائر خواهد بود.

وی در ادامه از ارائه خدمات ویژه در مرز مهران توسط آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: در سال های اخیر همواره زائران پس از ورود به کشور در مرز مهران با مشکلات بسیاری مواجه می شدند و ضعف خدمت رسانی در این منطقه مشهود بود. لذا بنا بر این شد که آستان قدس رضوی با برپایی موکبی در این منطقه نسبت به ارائه خدمات به زائران اقدام کند.

یکتا هم چنین به حضور جمعی از اعضای ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی در کشور عراق اشاره و عنوان کرد: این گروه ضمن حضور در موکب امام رضا علیه السلام و اهتزار پرچم آستان قدس رضوی در این موکب، هماهنگی های مربوط به برنامه های پیش بینی شده را پیگیری کردند.

مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی ابراز امیدواری کرد که امسال به نام مبارک حضرت رضا علیه السلام خدمات گسترده و قابل توجهی به زائران ارائه شود.

جنبش نذر یک پتو برای زائران اربعین

جنبش « هر خانواده یک پتو»یکی از جنبش های مردمی که در سال جاری به جهت برپایی هر چه بهتر موکب امام رضا(ع) و همچنین رفاه مسافرین آغاز شد. این جنبش با رویکرد مردمی با همکاری دو ستاد مجمع خدمتگزاران اربعین و ستادمردمی اربعین راه اندازی شده و در قالب این طرح اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند.

newspaperb_554379

پرچم حرم رضوی در موکب امام رضا به اهتزاز در آمد

در آستانه حضور زائران اربعین حسینی، پرچم مقدس بارگاه منور رضوی در موکب امام رضا(ع) واقع در مسیر نجف به کربلا به اهتزاز در آمد.

اهتزاز پرچم آستان قدس رضوی در موکب امام رضا(ع) جاده نجف به کربلا (13)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: