خلیج فارس 2 با چارچوب انیمیشن پاسخی است به فیلم های هالیوودی می دهد و اینکه عده ای از آمریکا می ترسند و یاوه گویی هایی برضد کشور ما دارند.

به گزارش ثامن پرس، فرهاد عظیما انیمیشن ساز و هنرمند 34 ساله مشهدی هست که در این چند ساله با انیمیشن یمثل راشل کوری و نبرد خلیج فارس 1 با مردم و مخاطبینش معرفی شده است.

منش خاصش در ساخت انیمیشن در مصاحبه هم نشان می داد که در عین تواضعی که در گفتار و رفتارش دارد، انگار دل خوشی از حامیان فرهنگی که تا به حال کمکش کردند ندارد.

کار انیمیشن را غیر آکادمیک یاد گرفتم

عظیما گفت: خیلی تمایل به معرفی از خودم ندارم چون حرف جدید نمی توان بگویم . اسم من هم مشخص است و حدود 18تا 19 سال در حوزه انیمیشن فعالیت می کنم و میشود گفت که از قدیمی ترین افرادی هستیم که در کشور کار انیمیشن کار می کنیم و به لطف خدا حدود 19 تا 20 سال هست که مشغول کاریم.

کار انیمیشن را هم به صورت غیر آکادمیک یاد گرفتم و استادی هم بالای سر ما نبود و دانشگاهی هم نرفتم و با توجه به علاقه ای که خودم داشتم وارد وادی انیمیشن شدم و این کار را یاد بگیرم و از این کاری هم که خدا نصیبم کرده الحمدلله راضی هستم.

خلیج فارس 2 را با یک تیم زیر 10 نفر انجام دادیم

وی افزود: تیم ما حقیقتا زیاد نیستن و خلیج فارس 2  را با افراد زیر 10 نفر کار کردیم و حدود 6 سال هست که این تیم را تشکیل دادیم و به لطف خدا تا الان روی پای خودمان ایستادیم و در حال فعالیت هستیم.

خلیج فارس 2 پاسخی به یاوه گویان داخلی است

کارگردان انیمیش های خلیج فارس 2 درباره ی خلیج فارس بیان داشت: خلیج فارس 2 با چارچوب انیمیشن پاسخی است به فیلم های هالیوودی می دهد و اینکه عده ای از آمریکا می ترسند و یاوه گویی هایی برضد کشور ما دارند و ما آمده ایم این فیلم برعلیه آمریکایی ها ساختیم درحالی که تعداد آمریکایی ها بیشتر از ایرانی ها هست اما در نهایت ایرانی ها پیروز می شوند در کل 89 دقیقه را به خود جنگ و سایر اتفاقات پیرامون آن  اختصاص می دهد و این پاسخی به دشمن بود تا امیدی هم برای مردم کشور باشد.

وی بیان داشت: نبرد خلیج فارس 1 که در گذشته ساخته شد داستان مربوط به زمان گذشته و اتفاقات حال بود ولی نبرد خلیج فارس 2 مربوط به زمان آینده و برخی اتفاقات آن می باشد.

در خلیج فارس 2 از جایی حمایت نشدیم

عظیما تصریح کرد: برای خود این کار ما حمایتی نشدیم و اگر هم حمایتی بود خیلی حمایت ها کم بود و در مشهد یک دهم حمایت هایی هست که در تهران از تیم های تولید انیمیشن انجام می شود و در اینجا به صورت جهادی و به لطف خدا توا نستیم با بودجه کمتر انجام بدهیم و خود ما با هزینه ی شخصی که تامین کردیم این کار ساخته شد.

خلیج فارس 2 با هزینه کم تر نسبت به سایر انیمیشن ها ساخته شد

وی در باره ی هزینه های ساخته هایش گفت: برای یک انیمیشن مثل شاهزاده روم حدود یک و نیم میلیارد هزینه شده و یک انیمیشن مثل در مسیر باران که در همین مشهد ساخته شد و طبق چیزی که شنیدم یک میلیارد تومان هزینه برداشته واین انیمیشن خلیج فارس2 چون جلوه های ویژه ی زیادی داشت  و همچنین اسلوب ساخت جدیدی داشت، قطعا هزینه حدود یک و نیم میلیاردی را داشت ولی ما این بودجه را نداشتیم. ما به صورت جهادی کار کردیم و البته دنبال حمایت هم نمی خواستیم بریم چون می دانستیم که حمایتی انجام نمی شود و اگر هم بشود به سختی و اندک حمایت می شویم.

به همین خاطر ما دنبال خیلی حمایت های ویژه نرفیتم و بدون اینکه دست خودمان را جلو بقیه دراز کنیم و توانستیم این کار را انجام بدهیم.

برای ساخت خلیج فارس 2 حتی از خرید منزل منصرف شدیم

وی افزود: ما برای کاهش هزینه های مان و عدم وابستگی برخی وسایل برای زندگی شخصی نمی خریدیم و حتی به جای خرید خانه به تولید این انیمیشن می پرداخیتم و از نزدیکان مان برای تکمیل این فیلم پول قرض می گرفیتم و همت کردیم و این کار با هزینه پایین تری ساختیم و ان شاءالله فضای اثرگذاری در بین مردم داشته باشیم تا مردم هم در فروش این فیلم در سینماها ما را کمک کنند تا هزینه های کاربعدی هم از این مسیر تامین شود.

انیمیشن بعدی با موضوع کربلا خواهد بود

عظیما در پایان خاطر نشان کرد: برای آینده هم انیمیشنی با موضوع کربلا و عاشورا را در دست کار داریم و با نگاه خاص به این مسئله خواهیم پرداخت و برای اکران خلیج فارس 2 هم با حوزه هنری قرارداد بستیم که این کار توسط حوزه هنری صورت پذیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: