شهدای مدافع حرم که در روزهای گذشته وارد شهر مشهد شدند از مهدیه به سمت حرم رضوی تشییع شدند.

به گزارش ثامن پرس، مراسم تشییع شهدای مدافع حرم امروز چهارشنبه از محل مهدیه به سمت حرم مطهر برگزار شد. دراین مراسم مردم مومن و انقلابی مشهد مقدس حضور داشتند، اقدام به سینه زنی و نوحه خوانی کردند. شهید جهانی هم طبق وصیت خود در پارک خورشید به خاک سپرده خواهد شد.

تولیت آستان قدس رضوی همراه با جمعیت حاضر در مراسم تشییع، به مانند سایر شهدای مدافع حرم در حرم رضوی بر پیکر آن نماز خواندند.

photo_2016-11-16_10-39-23

اما در فضای مجازی و سایت‌های مختلف، اخبار زیادی درباره وصیت یکی از شهدای مدافع حرم کار شده بود.

شهید جواد جهانی در وصیت‌نامه خود از مسئولان شهر مشهد خواست که پیکرش را بعد از شهادت، در محل پارک خورشید مشهد یا ارتفاعاتی که در مجاورت میدان سلمان مشهد است، به خاک بسپارند تا به احترام وجود پیکر شهیدی در آن منطقه برخی ناهنجاری‌های اجتماعی کاسته شود.

برادر شهید جهانی درباره وصیت شهید می‌گوید: جواد به من گفته بود اگر خدا خواست و شهید شدم تفنگ من را روی زمین نگذارید و در آخرین تماسی که با هم داشتیم گفت حواست به همه چیز باشد. گفت من برمی‌گردم اما پیکرم می‌آید، می‌خواهم به عنوان خط شکن بروم. جواد به خواسته خودش رسید چرا که خیلی دوست داشت شهید شود و همیشه می‌گفت دعا کنید شهید شوم.

شهید

همسر شهید جهانی نیز در تماسی با دفتر آیت ا... علم الهدی خواستار دستور نماینده ولی فقیه مبنی بر اجرای وصیت شهید و دفن پیکر پاک او در کوهستان پارک خورشید یا پارک وفا شد و گفت: وضعیت نامطلوب حجاب در منطقه هاشمیه بزرگ ترین علت چنین وصیتی از سوی شهید جهانی است و ان شاء ا... به کمک خود شهدا وضعیت مطلوب حجاب به این منطقه برگردد.

سیدجواد جهانی ظهر شنبه همراه با حسین حریری در محل مدرسه حکمت حومه حلب درپی برخورد راکت موشک ازسوی نیروهای داعش به شهادت رسیدند.

موافقت آیت‌ الله علم‌الهدی

آیت‌ا... علم‌الهدی با تدفین پیکر شهید «جواد جهانی» در پارک خورشید یا میدان سلمان موافقت کرد.برادر شهید جواد جهانی گفت: آیت‌ا... سیداحمد علم‌الهدی با تدفین شهید در پارک خورشید یا ارتفاعات میدان سلمان فارسی موافقت کرد.

جلال جهانی، برادر شهید جواد جهانی درمورد مکان تدفین برادر شهید خود اظهار کرد: تلاش ما این است که به وصیت برادر شهید مدافع حرم خود عمل کنیم و برآنیم بنا به وصیت جواد جهانی، پیکر او را یا در پارک خورشید یا در تپه وفا واقع‌در میدان سلمان فارسی دفن کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: