یکی از مهم ترین عواملی که باعث ترویج فساد در جامعه می شود، پوشش افراد است. چه کسانی برای جوانان کشور ما طراحی لباس می کنند و برایشان فشن ویک برگزار می کنند؟

به گزارش ثامن پرس، بعد از سی و چند سال از گذشت انقلاب اسلامی ایران برای اولین بار، تهران برگزار کننده هفته مد و فشن ویک شد. برنامه ای که شاید در ایران چندان بازتاب نداشت اما مورد استقبال شبکه های غربی قرار گرفت. خبرگزاری هایی مانند CNN، المانیتور، فرانس 24.

اما جالب است بدانید که زین پس قرار است چه کسانی برایمان طراحی لباس کرده یا فشن شو اجرا کنند. جستجوی کوچکی در بین طراحان لباس های برند و مشاهده صفحات مجازی آن ها، فشن ویکِ تهران را به خارج از ایران متصل کرد.

بعضی از این برندها با توضیحی مختصر آورده شده است:

thrfw-tehran-fashion-week-1

ORKALIA

در سال 2011 یک شو لباس با مانکن های نیمه عریان در دوبی اجرا کرد. وی در ایران از میتینگ های شبانه اش تصاویری را منتشر کرده و لباس های نامتعارف تبلیغ می کند.

NB

مهم ترین کار این برند، تلفیق نقش و نگار ایرانی با عریانی زنان و همچنین طراحی لباس های نیمه برهنه زنان با روسری است.

بیل

مهم ترین نقش وی ترویج آثار ضد حجاب و گسترش عقاید فمنیستی است. وی تصویر سیاهی از حجاب ترسیم می کند و در لباس هایش، زنان را در غل و زنجیر احکام اسلامی نشان می دهد.

سوها

وی نیز حجاب را به عنوان زندانی برای زن معرفی می کند. حرکت مهم تر او این است که زنان باستانی ایران را بدون حجاب ترسیم می کند.

یلدا

نقش اصلی او که اخیراً نیز بسیار مشاهده می شود، طراحی مانتوهای تور و شفاف است.

یاس کوئین

این برند به طراحی لباس های عجیب برای مردان می پردازد. جالب اینجاست که تبلیغات این برند در کشور ما انجام می شود، آن هم به همراه شرب خمر.

در پشت پرده این طراحان خارج نشین، رد پای لس آنجلسی های متواری شده از ایران نیز به چشم می خورد. یکی از این طراحان، مسیح زاد است. وی از شاگردان بیژن پاکزاد سلطنت طلب است. او لباس هایی را در ایران به فروش می رساند، بعضاً به قیمت 100 میلیون تومان.

در این بین پوشش مالی این گونه مراسمات و این قبیل افراد جالب توجه است. حامی مالی این دست مسائل کسی است که اعلام کرده عاشق اسرائیل است. وقتی تبلیغ لباس های ایرانی اسلامی توسط این گونه اشخاص پشتیبانی شود، از تبعات آن نباید تعجب کرد.

حال این سؤال مطرح است که ذره بین نهاد های فرهنگی، مروجین فساد را با نام مد و فشن نمی بیند؟ یا اینکه آگاهانه از این گونه مسائل چشم پوشی می کنند!  

تصاویری از این مراسم

468113_561

100

101

102

103

104

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: