سلیم موذن زاده اردبیلی پیرغلام و ذاکر اهل بیت در سن 80 سالگی درگذشت. از وی آثار بیادماندنی در عرصه مداحی و اذان به یادگار مانده است.

به گزارش ثامن پرس، سلیم موذن زاده استاد و سلطان الذاکرین در سن 80 سالگی در گذشت.وی یکی از اساتید مداحی به نام کشور بود که آثار ماندگاری در وصف اهل بیت عصمت وطهارت از این پیرغلام و ذاکر اردبیلی به یادگار مانده است.

سلیم مؤذن زادهٔ اردبیلی (1315-1395) یکی از مداحان ایرانی به زبانهای ترکی، فارسی و عربی بود که در سال 1315 خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد. وی که بیش تر نوحه هایی را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان های فارسی و عربی نیز تسلط داشت. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن زادهٔ اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران است و برادرش رحیم مؤذن زادهٔ اردبیلی نیز از مؤذنان اسلامی است. سلیم مؤذن زاده در مراسم ختم حیدر علی اف رئیس جمهور پیشین جمهوری آذربایجان برای اجرای نوحه دعوت شده بود.

وصیت «موذن‌زاده اردبیلی» برای تدفین در جوار بارگاه امام‌رضا (ع)

«سلیم موذن‌زاده اردبیلی» که صبح امروز به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت، در آخرین درخواستش تمایل داشت در مشهد مقدس به خاک سپرده شود.

مداحی های سلیم موذن زاده

از موذن زاده آثاری درباره ی امام رضا علیه السلام نیز به جای مانده است که چاووشی خوانی های وی در وصف امام هشتم در محافل معنوی بسیار شنیده شده است.

سلفی-علی-دایی

کلیپ زیر یکی از آثار مهم وی درباره ی شخصیت امام رضا علیه السلام است که به جای مانده است.

چاووشی خوانی برای امام رضا علیه السلام

مداحی زینب زینب یکی از آثار بیادماندی از استاد سلیم موذن زاده اردبیلی است که دل عاشقان اهل بیت (ع) به سوی حرم وی پرواز می دهد و هنوز پس از چندین سال با پخش آن از صداوسیما اشک های محبین آن حضرت برگونه ها سرازیر می شود و شوق رفتن به سوی حرم وی را در آن تقویت می کند.

مداحی معروف و بیادماندنی زینب زینب

اذان های موذن زاده

اذان های سلیم موذن زاده نیز شهرت جهانی دارد و صدای سوزناک وی بارها از صداوسیما پخش شده است.که در بین آثار این ذاکر اهل بیت شناخته شده تر است.

اذان معروف وی که بارها از صداوسیما پخش شده است

مرحوم مؤذن‌زاده به‌طور متوسط روزانه 5 ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه‌های وی از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان‌های ترکی، فارسی و عربی موجود است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: