در این برنامه این دو هنرمند کشورمان به اجرای مراسم شاد پرداختند گرچه به این برنامه نقدهایی از گذشته وارد بود.

به گزارش ثامن پرس، روز گذشته جشن روز دانشجو با حضور جواد عزتی و علی مسعودی در دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد.

در این برنامه این دو هنرمند کشورمان به اجرای مراسم شاد پرداختند گرچه به این برنامه نقدهایی از گذشته وارد بود.جای سوال است که در روز 16 آذر که ماهیت سیاسی دارد و باید در آن از وقایع آن روزها و تطابق آن با امروز سخن گفته شود، جشنی به این شکل برگزار می شود؟ گرچه این نوع جشن به شرط سلامت در شادی نیازمند جامعه ی جوان دانشگاهی می باشد.اما برگزاری صرف این برنامه سبب انحراف و فراموشی  ماهیت جنبش دانشجویی و روز دانشجو خواهد شد.

فرماندار مشهد:شانزدهم آذر ماه نماد آزادی خواهی و استکبار ستیزی ملت و جوانان ایرانی است

 دکتر عباس شیخ الاسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم که به مناسبت  شانزدهم آذر ماه در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد،ضمن خیر مقدم وتبریک روز دانشجو گفت: 16 آذر روز بزرگی است که نشان می دهد دانشجویان این کشور زنده و پویا و در سرنوشت کشور خود موثر هستند.

وی افزود: شاه فکر می کرد با سرنگون  کردن دولت مصدق می تواند برنامه های خود را اجرایی  کند، اما با ایثار و فداکاری سه دانشجویی که در روز 16 آذر سال 1332به شهادت رسیدند، به اهداف خود دست نیافت.

شیخ الاسلامی تاکید کرد: ما نیز بایستی سعی کنیم ادامه دهنده راه شهدای دانشجوو شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی باشیم .

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند هیچ گاه بلای استبداد را بر سر مردم کشور ما نازل نکند، اظهار داشت: سعی شده است  در دانشگاه محیطی فراهم شود که اساتید و دانشجویان بتوانند بدون دغدغه ، ترس و لکنت زبان سخن بگویند.

وی با تاکید براینکه طی دو سال گذشته حتی یک دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به کمیته انضباطی معرفی نشده است، افزود: سعی شده دانشجویان و استادان در محیط دانشگاه آزادانه حرف خود را بزنند.

شیخ الاسلامی به برگزاری برنامه های مختلف سیاسی،فرهنگی واجتماعی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: فضای شاد و با نشاط دانشجویی بایستی با برگزاری مناظره ها و سخنرانیهای مختلف با فضای شعور و دانش و فرهیختگی نیزهمراه شود.

درادامه این مراسم محمد رحیم نوروزیان فرماندار مشهد با تبریک روزدانشجوگفت: شانزدهم آذر ماه نماد آزادی خواهی و استکبار ستیزی ملت و جوانان ایرانی است لذا هر چند با جشن و شادی در این روز مخالف نیستیم اما باید سمت و سوی مراسمی را که به این مناسبت برگزار می شود آزادی خواهی نسل جوان و 16 آذر را نماد دفاع این نسل از منافع ملی بدانیم.

وی با بیان اینکه اگر وحدت داشته باشیم و با مخالفان خود مدارا کنیم هیچ دشمن بیرونی نمی تواند کاری بکند افزود: دشمن ما در درون خود ماست و منیت ها و خودکامگی های ما دشمن ماست، لذا جمهوری اسلامی هم با اقتداری که دارد نباید نگران باشیم که شخصی که نظراتش با نظرات ما انطباق ندارد در جایی سخنرانی کند.

فرماندار مشهد با اشاره به اینکه  از کودتای 28 مرداد ماه 1332 تا امروز آمریکائیان در دشمنی با ملت ایران حتی یک روز غفلت نکردند و با بسیاری از منافع اقتصادی ایران در دنیا مخالفت کردند،اظهار داشت: تا زمانی که آمریکایی ها با خوی استکباری با ایران و ایرانی رفتار کنند دشمنی با آمریکا گریز ناپذیر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: