رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: هنرمند مجسمه‌ساز نیشابوری با پیام صلح و دوستی مردم ایران در نمایشگاه و سمپوزیوم مراکش شرکت می‌کند.

مهدی کوثری در این باره اظهار کرد: استاد علی‌رضا قدمیاری هنرمند نیشابوری در نمایشگاه و سمپوزیوم «روح هنر می‌خواند تو را» که با هدف حمایت از کودکان بی‌سرپرست جهان برگزار می‌شود، شرکت کرده و پیام صلح، دوستی و مهربانی ایرانیان را به جهانیان می‌رساند.

وی بیان کرد: همچنین نماد نیشابور به‌عنوان شکوه تمدن ایران‌زمین و لوح عضویت این شهر در اتحادیه شهرهای تاریخی جهان توسط اداره میراث فرهنگی برای معرفی بیشتر نیشابور به وی تحویل می‌شود تا به مقامات آن کشور اهدا کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور اضافه کرد: این نمایشگاه از ۲۷ تیر تا ۵ مرداد ۹۵ به‌مدت ۹ روز در رباط پایتخت کشور مراکش برگزار می‌شود.

کوثری عنوان کرد: همچنین نمایشگاه توانمندی‌های شهرستان نیشابور در محل سایت دائمی نمایشگاه بین‌المللی خیام برپا شد و صنعتگران صنایع دستی نیشابور در رشته‌های مختلف هنری حضوری فعال برای معرفی توانمندی‌های نیشابور در زمینه صنایع و هنرهای دستی داشتند.

وی بیان کرد: نیشابور اولین شهرستان استان است که موفق به اخذ مجوز راه‌اندازی سایت نمایشگاه بین‌المللی شده است.

کوثری یادآور شد: قدمیاری تاکنون در چند نمایشگاه و مسابقه بین‌المللی شرکت جسته و آثار گرانقدری از او در ایران،  آلمان، کره جنوبی و ارمنستان به یادگار مانده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: