یازدهمین دوره جشنواره فیلم رویش، بنا به گفته دبیر اجرایی جشنواره رویش، به شکل بین المللی و همچنین با پذیرش آثار بلند سینمایی با محوریت دین، فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ثامن پرس، دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» پس از نمایش آثار، برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی، با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد و جمیل عامل صادقی و داوود رحمانی در بخش ملی داستانی و محمدمهدی خالقی در بخش مدافعان حرم از مشهد جزو تقدیرشدگان این دوره از جشنواره بودند.

* به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری کشور، «سید جواد رفائی» رئیس حوزه هنری خراسان رضوی و دبیر اجرایی دهمین جشنواره رویش نیز آماری از فیلم ها و روند برگزاری جشنواره دهم رویش ارائه کرد. یازدهمین دوره جشنواره فیلم رویش، بنا به گفته دبیر اجرایی جشنواره رویش، به شکل بین المللی و همچنین با پذیرش آثار بلند سینمایی با محوریت دین، فعالیت خود را آغاز کرد.

مومنی شریف:اگر انگیزه قوی و تلاش‌های حوزه هنری خراسان رضوی نبود، این جشنواره نیز برگزار نمی شد

مومنی شریف رئیس حوزه هنری در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» که پنجشنبه 30 دی ماه در محل سینما آفریقا مشهد برگزار شد، اظهار کرد: خداوند منان را شاکریم که به ما و همکارانمان توفیق داد تا به رغم تمام مشکلات موجود، دهمین دوره جشنواره رویش را همچون سال های گذشته، با شکوه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: اگر انگیزه قوی و تلاش‌های حوزه هنری خراسان رضوی نبود، این جشنواره نیز برگزار نمی شد. همچنین اگر پیگیری های حجت الاسلام پژمانفر؛ نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نبود، این جشنواره در مشهد مقدس برگزار نمی‌شد.

مومنی با تاکید بر این که جشنواره رویش، جشنواره مهمی است، تصریح کرد: در این 10 دوره از جشنواره، فیلمسازان مهمی را به سینمای ایران معرفی و اضافه کرده ایم و سینمای ایران با نام فیلمسازان جوان این جشنواره آشنا است.

مومنی گفت: خدا را شکر می کنیم که این جشنواره در کنار امام جان ها، امام علی ابن موسی رضا(ع)، پناه و مونس و مایه برکت و الهام هنرمندان برگزار شد.

* احمدرضا درویش، هادی مقدم دوست، بهرام عظیمی و فاضل نظری، از جمله مهمانان آیین اختتامیه دهمین جشنواره رویش بودند.

* همچنین در این آیین با پخش بخشی از فیلم «پسرم» با موضوع شهید مدافع حرم «محمدرضا خاوری»، از مادر آن شهید تجلیل به عمل آمد.

*در ادامه، برگزیدگان بخش های مختلف دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» به شرح زیر معرفی شدند: در بخش مدافعان حرم «پسرم» ساخته محمد مهدی خالقی، «ننه هما» داوود جلیلی، «دست های کوچک» مهدی خروشی، «حذف کامل» محمد علی رخشانی و «باز هم سکوت» راضیه سراجی به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

* در بخش شعار سال نیز «عروس وامنان» و در بخش جوانه ها «لایت سایت»، «چاق؛ کچل؛ سبیلو»، «خانه سفید» و «قاچار»   رتبه های برتر را کسب کردند.

* همچنین در بخش ملی «نسبت خونی»، «سه سال و سه ماه و دو روز» (با تصویربرداری داوود رحمانی از مشهد) «جایی برای آرامش» به کارگردانی جمیل عامل صادقی از مشهد، «آنتراکت»، «مجلس آینه»، «جنگ جهانی سوم»، «هراس»، «تشریفات خصوصی»، «مرز مه آلود»  و  «راه بی عبور» جوایز برتر را کسب کردند.

* در بخش جایزه بزرگ دهمین جشنواره رویش نیز «یک آن»، «تشریفات خصوصی» و «آنتراکت» به عنوان آثار برتر معرفی شدند.

* به گزارش فارس، حجت الاسلام پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به رایزنی برای ساخت شهرک سینمایی مشهد گفت: می‌توانم ادعا کنم، اگر تهران از هنرمندان مشهدی خالی شود و همه هنرمندان شهرهای دیگر نیز از پایتخت خارج شوند، بی‌تردید فعالیت‌های هنری در تهران ادامه پیدا نمی‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: