حسین نوش آبادی گفت: به علت حرمت بارگاه امام رضا (ع) و حفظ حریم معنوی آن محدودیت برگزاری کنسرت وجود دارد.

به گزارش ثامن پرس، حسین نوش آبادی در سی و یکمین نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، افزود: نظر وزیر ارشاد درباره برگزاری نشدن  کنسرت‌ها در مشهد به دلیل حفظ حرمت بارگاه امام رضا (ع)  و حفظ حریم معنوی آن امام رئوف و بزرگوار است.
 
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه 11 سال است در شهر مشهد کنسرت به طور رسمی برگزار نشده است و اختصاص به این دولت ندارد افزود: اظهارات برخی مقامات مذهبی مشهد علت اصلی برگزاری نشدن در مشهد نیست و نخواهد بود.
 
نوش آبادی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون ایجاد حساسیت و با هدف تعامل با دیگر دستگاه ها، این محدودیت را پذیرفت اما این شرایط فقط اختصاص به شهر مشهد دارد و سایر شهرهای همجوار این استان مشمول محدودیت نخواهند بود. 
 
نوش آبادی با اشاره به استفتائات مقام معظم رهبری درباره موسیقی گفت: نظر ایشان در خصوص موسیقی آن است که اگر مضل عن سبیل الله، لهوی و مناسب با مجالس عیش و نوش نباشد مشکلی ندارد و تشخیص آن با عرف است و ملاک تمیز موسیقی حلال از حرام این است که مکلف عرفا تشخیص دهد.
 
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  افزود: تلاش ما در این وزارتخانه تحقق رهنمودهای معظم له است و برگزاری کنسرت را با رعایت ضوابط شرعی و قانونی در چارچوب دیدگاههای فقهی مقام معظم رهبری تداوم می دهیم.  
 
نوش آبادی با اشاره به سیاست‌های فرهنگی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: ایجاد وحدت رویه و هماهنگی فرهنگی بین دستگاه‌ها، بسیج امکانات فرهنگی در جهت تامین نیازها و هدایت نیروها جهت تامین نیازهای فرهنگی موجود یکی از مصادیق سیاست فرهنگی است. 
 
وی افزود : اگر به اصول سیاست‌ها توجه کنیم، می‌بینیم که باید برخی سیاست‌ها بازبینی و عملکردها بررسی شود. 
 
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تحکیم وحدت ملی و دینی با توجه به قومیت‌های ملی و مذهبی، پاسداری از حریت و آزادگی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی، تقویت قدرت تعقل و به‌ کارگیری آن، مقابله با خرافات، جمود فکری و مقابله با افراط و تجددطلبی در مواجهه با فرهنگ غرب، اهتمام همه جانبه به اقتضای روحی و نیازهای نسل جوان، گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، هنری و اجتماعی، گسترش روحیه نقدپذیری و ... از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
 
وی با بیان اینکه دو دهه از تصویب این سیاست‌ها می‌گذرد، خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه می‌خواهم به این سیاست‌ها و هشدارهایی که داده شده و مسائلی که بررسی و مبدل به قانون شده بپردازند و ببینند چقدر از این سیاست‌ها اعمال و اجرا می‌شود.
 
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: