کارگردان سینما و تلویزیون گفت: غیرت روی حریم حرم با گوشت و خون این مردم درهم‌آمیخته است و نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت اجازه بدهند این حرمت کهن با ضرب دوتار ظریف موسیقی از بین برود.

به گزارش ثامن پرس، مسعود ده‌نمکی، کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به هجمه سازی اخیر برخی جریان‌ها علیه فضای فرهنگی معنوی حاکم بر شهر مشهد اظهار داشت: تمام این وقایع ناراحت‌کننده در مردمی نبودن بعضی از مسئولان فرهنگی ریشه دارد. اگر مسئولی که امروز بر مسند تصمیم‌گیری نشسته است، از میان همین مردم بر خواسته باشد، به این راحتی سنت‌های عمیق ملت را زیر پا نمی‌گذارد.

وی افزود: مردم ما با تمام ملت‌های دنیا تفاوت دارند. ما مذهبی، سنتی و دارای علایق و اعتقادات عمیق ملی هستیم و ازاین‌رو، متد توسعه فرهنگی که از غرب و اروپا الگو گیری شده و مخصوص مردمی بدون باور و تهی از ارزش‌ها است، برای ملت ایران کاربرد ندارد.

این کارگردان سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: آن قسمت از ملت ما که ساکن شهرهای مذهبی همچون قم و مشهد هستند، پس از گذشت هزار و چهارصد سال هنوز به زیارت آستانه‌های مقدس شهرشان می‌روند. مردم مشهد از اذان گفتن در روز تولد نوزاد تا خواندن خطبه عقد برای جوانشان، همه را در حریم مطهر امام رضا (ع) انجام می‌دهند و درنهایت هم پیکر درگذشتگانشان را برای طواف به حرم می‌آورند. غیرت روی حریم حرم با گوشت و خون این مردم درهم‌آمیخته است و نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت اجازه بدهند این حرمت کهن که به قیمت ریخته شدن خون‌های بسیار در تاریخ حفظ‌شده با ضرب دوتار ظریف موسیقی از بین برود.

وی ادامه داد:‌ ضدانقلاب تلاش دارد امام‌جمعه شهر را سد اصلی مخالفت با برگزاری کنسرت معرفی کند، اما واقعیت این است که  اراده همه مردم مشهد بر این قرارگرفته که از حرمت مضجع شریف رضوی محافظت کنند و اگر مسئولان و مدیران حوزه فرهنگ قادر به شنیدن صدای ملت می‌بودند و به سنت‌ها و ارزش‌های شئین مردم بیش از الگوی های از پیش شکست‌خورده فرهنگی در غرب اعتماد بیشتری می‌داشتند اوضاع این‌گونه نبود.

وی در انتها در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال سیاسی بودن بزرگنمایی موضوع کنسرت تصریح کرد: نمی‌شود گفت که این‌یک احتمال است. یقیناً دولت از بزرگنمایی این موضوع قصد خاصی دارد. اگر دقت کنید می‌بینید که در یک سال قبل هیچ‌گاه شخص رئیس‌جمهور به یک موضوع فرهنگی ورود پیدا نکرده است. حال سؤال اینجاست که موضوع کنسرت از آشفته‌بازار کتاب و یا فیلم‌های عجیب‌وغریب و ضد ارزش روی پرده سینما مهم‌تر شده است؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: