رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی گفت: در ۳ ماهه ابتدایی امسال ۵ میلیارد و ۶۶۱ کیلیون و ۹۳۶ هزار و ۲ ریال صادرات فرش دستباف از گمرکات خراسان رضوی صورت گرفته است.

به گزارش ثامن پرس به نقل از تسنیم ، سعید کاظمی اظهار داشت: ارزش دلاری این صادرات 186 هزار و 595 دلار بوده است.

وی افزود: همچنین وزن محموله‌های فرش صادر شده از خراسان رضوی 5077 کیلوگرم بوده که کشورهای مقصد اصلی آنها نیوزیلند، قطر، بحرین و کویت بوده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با اشاره به رقم صادرات فرش خراسان‌رضوی در 3 ماهه ابتدایی امسال خاطرنشان کرد: متأسفانه بخشی از تولیدات فرش خراسان‌ رضوی از گمرکات استان‌های دیگر از جمله تهران صادر شده و به همین علت در آمار خراسان رضوی به حساب نمی‌آیند و باید در نظر داشت که میزان تولید در خراسان رضوی بسیار بالاتر از اینها است.

کاظمی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای قالیبافان خراسان رضوی، بیان کرد: هنوز میزان اعتبارات این تسهیلات برای امسال اعلام نشده اما در ادامه روند جذب بودجه سال گذشته در 3 ماهه نخست 95 حدود 40 نفر برای دریافت این وام به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که به طور متوسط به هر کدام 5 میلیون تومان تسهیلات اعطا می‌شود.

وی در ارتباط با وضعیت بیمه قالیبافان افزود: متأسفانه هنوز وضعیت تغییری نکرده و نمی‌توان افراد جدید را زیر پوشش بیمه آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: