حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفت: وضعیت دنیا تغییر کرده و دشمنان کارهایی را عملیاتی می کنند که باید در برابر آن واکنش نشان داد و وظیفه روحانیان در این باره خطیر است.

به گزارش پایگاه ثامن پرس به نقل از  خبرگزاری رسا در مشهد، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شب گذشته در دیدار اعضای اتاق فکر تبلیغ خراسان، بیان داشت: گام های امروز شما بدون شک اسلامی، دینی و  ولایی است، این روز ها مسأله امر به معروف و نهی از منکر از اهم مطالب بوده و تاکیداتی که در آیات، روایات و احادیث این مقوله مطرح می شود، شاید به دیگر مطالب مطرح نبوده است.

وی ادامه داد: امیدوارم امام زمان(عج) از شما راضی باشد، بدانید اگر کار نیکی می کنید، نخستین کسی که خوشحال می شود و اگر کمبودی باشد، اولین کسی که متاثر می شود حضرت بقیه الله اعظم(ارواحنا فداه) است. امیدوارم در زمره شما محسوب شده باشم، امیدوارم بنده هم در خدمت شما باشم و ای کاش طوری شود کل ایران اسلامی از شما تاسی کنند.

این مرجع تقلید با بیان این که مسأله تبلیغ این روزها مهم و ارزشمند به نظر می رسد، تصریح کرد: در دنیای امروز وضعیت دنیا تغییر کرده و دشمنان کارهایی را عملیاتی می کنند که باید در برابر آن واکنش نشان داد، وظایف روحانیت و کسانی که خودشان را به این لباس وارد کردند، خطیر است و اگر کوتاهی کنید از بین می روید.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بیان داشت: برنامه هایتان را طوری پیاده کنید که حضرت ولی عصر از شما خشنود باشد، امیدوارم مقاصدتان را به نحو احسن انجام دهید، این روز ها مشهد به عنوان مرکز دین، علم و ولایت است و امیدوارم در این شهر مقدس موفق باشید.

وی افزود: مهم ترین مساله امروز که ما به آن گرفتاریم داعش می باشد که مصداق عینی آن در عراق ایجاد شده و خطر زیاد است.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به یکی از اعضای اتاق فکر تبلیغ نسبت به عدم عزم ملی و مسؤولان در مساله امر به معروف و نهی از منکر، گفت: این مطالب اشکال به یک نفر نیست بلکه کسانی که مسؤولیت دارند، همه مسؤول و موظفند و باید در نزد خدا پاسخگو باشند و همه انجام وظیفه کنند./202/864/ب

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: