شهدای فاطمیون بسیار بیشتر از این باید شناخته شوند. این شناسایی خدمتی به شهدا نیست، چرا‌که آن‌ها در بالاترین جایگاه نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

قهرمانان فاطمیون، امروز جزو مهم‌ترین چهره‌های یکی از نبردهای بزرگ جهان اسلام هستند. آن‌ها کار خودشان را می‌کنند و برای خدا کار می‌کنند، اما ما هم رسالتی داریم و وظیفه‌ای. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام شود، شناساندن و معرفی درست این مجاهدان است.

شهدای فاطمیون بسیار بیشتر از این باید شناخته شوند. این شناسایی خدمتی به شهدا نیست، چرا‌که آن‌ها در بالاترین جایگاه نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

این قدرشناسی، کمک به خود ماست که به این طریق می‌توانیم بر سفرۀ یاد شهدا بنشینیم و برای زندگی خودمان از این خوان پرنعمت به قدر وسع برخوردار شویم. قهرمانان فاطمیون از شهرهای مختلفی برآمده‌اند و بالیده‌اند که سهم مشهد در‌این‌میان سهم درخوری است.

خدمت و رسیدگی به خانواده‌های این قهرمانان و پیگیری مشکلات و احوالپرسی از جانبازان این گروه هم باید بین مردم و مسئولان ما تبدیل به یک مسابقه شود.

آیا مردم مشهد و گلشهر و نیزه و پنجتن باخبرند که این قهرمانان و دلاوران کیستند؟ قطعاً هر یک نفر که بی‌خبر باشد، نتیجۀ کم‌کاری‌های ماست. البته ناگفته نماند که دربارۀ شهدا و جانبازان ایرانی نبردهای آخرالزمانی سوریه و عراق هم بسیار کم‌کاری شده است، ولی به‌هر‌حال موضوع این نوشته، فاطمیون هستند.

در مشهد چندین شهید ذبیح و سربریده از‌‌میان فاطمیون داریم که دستگاه‌ها و چهره‌ها و نیروهای فرهنگی و هنری مشهد، بیش از دیگران، مدیون آنان هستند و مسئول اینکه نام این شهدا را عَلَم کنند و سبک زندگی و جزئیات منش و شخصیت این عزیزان را به مردم ایران و جهان معرفی کنند.

مجموعه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی و هنری، از ساخت مجسمه تا فعالیت‌های ترویجی در فضای مجازی، کارهایی است که به ورود دستگاه‌های فرهنگی و عملیات‌های سنگین هم نیاز ندارد. فقط باید نگاهی نو به رابطه و نسبت خودمان با شهدا بیندازیم و این دین را احساس و اراده کنیم که کاری انجام دهیم؛ قطعاً از امداد و یاری الهی نصیب خواهیم برد. یا علی.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: