یک باتری سازی در مشهد طی یک حرکت ارزشمند به مشتریان خود برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کتاب اهداء می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،موضوع حجاب در فرهنگ جامعه اسلامی به ویژه در میان بانوان که متولیان تربیت فرزندان و اداره محیط خانه هستند،موضوعی مهم و ارزشمند است که تبعات سازنده آن در بطن جامعه خود را نشان می دهد،اما اگر این نقش به خوبی از سوی مادران و بانوان ما در محیط خانواده ایفا نشود آن گاه شاهد بروز بی حجابی و بی عفتی در جامعه خواهیم بود که این زیبنده جامعه اسلامی و فرهنگ آن نیست.

آن چه که ما را به نگارش این متن وادار کرد، اقدام زیبای یک باتری سازی در خیابان عبادی مشهد مقدس است که به تنهایی مفهوم آتش به اختیار را معنا کرده است و در مسیر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و ارزش های اسلامی، نقشی که متولیان فرهنگی در انجام آن عاجز هستند را به نحو شایسته ای ایفا می کند که در گفتگوی زیر آن را می خوانید:

ثامن پرس: از چه زمانی این ایده به ذهن شما رسید که در محل کار خود برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کتاب به مشتریان خود اهداء کنید؟

12 سال است که این فعالیت را دنبال می کنم و هم اکنون 5 سالی است که به صورت گسترده به مشتریان خود کتاب با موضوع حجاب اهداء می کنم،لذا احساسم این بود که در کشور ما نگاه به موضوع حجاب از سمت متولیان این امر بسیار غریب دنبال می شود،با توجه به این که دشمن هم در رسانه های خود مروج امر بی حجابی است؛ بارها دیده ام که ذائقه بانوان ما در حال تغییر است که  تصمیم گرفتم برای ترویج فرهنگ حجاب و ارزش های اسلامی در این حوزه دست به این اقدام بزنم،شاید جالب باشد بدانید که حتی برای تهیه کتاب ها در مقطعی دچار کمبود هزینه برای تهیه آن ها می شدم و پولش را از پدرم قرض می کردم.

باید بدانید که مبحث ارزش مند امر به معروف ونهی از منکر در کشور ما کم رنگ شده است و اگر فعالیت در این حوزه گسترده تر بود،یقینا امروز جامعه ما به این سمت و سو کشیده نمی شد، این وظیفه قشر مذهبی جامعه ماست ولی متاسفانه آن طور که باید در این حوزه کار نکرده اند.

photo_2018-03-05_14-09-27

ثامن پرس: وضعیت حجاب در شهر مشهد مقدس با توجه به این که یک شهر مذهبی و زیارتی است از دید شما چگونه است؟

در شأن یک مسلمان و شیعه نیست که در این شهر زیارتی شاهد بی حجابی باشد،به طور مثال بارها دیده ام مادران چادر به سر دارند اما دختران آن ها هنگام حضور در خیابان کنار مادر خود وضعیت ظاهری مناسبی ندارند، لذا اگر  برای یک مادر مهم است باید در اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تلاش کند و به فرزند خود این نکات را بیاموزد.

ثامن پرس: با توجه به این که سال های زیادی است که شما این فعالیت را در محل کسب و کار خود انجام می دهید،چه بازخورد هایی را از سمت مشتریان خود و مردم این محدوده شاهد بوده اید؟

اوایلی که این کار را شروع کردم توهین های بسیاری به من میشد ولی به واسطه این حرکت و مطالعه کتاب هایی که در اختیار مشتریان قرار دادم، بسیاری از بانوان به دین اسلام علاقه بسیاری نسبت به گذشته پیدا کردند و چادری شدند،برخی از بانوان هم هستند که آن سمت خیابان مانتویی هستند و هنگام مراجعه به این مغازه برای حل مشکل خودروی خود چادر به سر می کنند طوری که می خواهد وارد یک فضای مقدس بشوند(با خنده).

ثامن پرس: در خصوص کتابی که به مشتریان و همشهریان خود اهداء می کنید توضیح دهید

عنوان این کتاب حجاب عزت است یا اسارت؟ نام دارد،سال گذشته در کوهسنگی مشهد مقدس تعداد 50 هزار جلد از این کتاب را پخش کردیم و هم چنین برای مکتب حضرت زهرا(سلام الله علیها) 3 هزار و 313 جلد دیگر توضیح کردیم، لذا تا به این لحظه بازخوردهای خوبی را شاهد بودیم که اکثر آن ها مثبت بوده است، به طور مثال در جلد پنجم این کتاب نظرات کسانی که با حجاب شدند و از موضع خود برگشتند را گرفته ایم و در قالب نظرات گلچین آنها را در کتاب منتشر کرده ایم.

photo_2018-03-17_12-38-16

 

 

گفت و گو از مصطفی رحیمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: