شهردار مشهد با بیان اینکه حجاب و عفاف یکی از مؤلفه‌های اقتدار اسلامی است گفت: اولین حوزه سازندگی، حوزه فرهنگ و گفتمان غالب گفتمان عفت و عزت اسلامی است.

به گزارشبه گزارش ثامن پرس از فارس ، سید صولت مرتضوی در دومین اجلاس سراسری «ع» که صبح امروز در تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با بیان اینکه جنگ کنونی جنگ اسلام و کفر است که پایان نمی‌پذیرد، گفت: از اول انقلاب اسلامی انواع و اقسام توطئه‌ها مثل توسعه گروهک‌ها، توطئه اقوام، کودتاهایی نظامی، جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی و در آخرین پروژه شبیخون و نبرد فرهنگی علیه ما انجام شده است.

وی با بیان اینکه بسیجیان جنگ تحمیلی در بی‌نشانی نام و نشان پدید آوردند، افزود: بسیجیان در جنگ تحمیلی ابهت شرق و غرب را شکستند و باعث شدند که ما اکنون در عرصه‌های علمی، اقتصادی و اجتماعی در بین 10 کشور اول دنیا قرار بگیریم.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری 12 سال پیش تعبیر شبیخون فرهنگی را به‌کار برده‌اند، تصریح کرد: در شبیخون فرهنگی اعتقادات و فرهنگ ما هدف قرار گرفته است ولی به برکت حوزه‌های علمیه، مراجع آگاه و روحانیت در صحنه و بسیج مردمی و بانوان محجبه مقتدرانه پشت استکبار را به لرزه درآورده‌ایم.

مرتضوی با بیان اینکه استکبار با اجیر کردن بعضی از عناصر منورالفکر خودفروخته و بعضی مفتیان فتوا فروش می‌خواهد اقتدار اسلامی را در هم بشکند، خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌های اقتدار اسلامی حجاب و عفاف است که استکبار نتوانسته است بر آن اثر گذارد.

وی با بیان اینکه استکبار می‌خواهد از درون با اسلام مبارزه کند، گفت: داعش، طالبان و پدیده‌های شوم فرهنگ‌فروشی کار غرب است و سربازان جبهه فرهنگی اگر چه در جنگی سخت قرار دارند، شعله‌های آتش و آتش‌انگیزاننده‌ها را در هم شکستند.

شهردار مشهد افزود: گفتمان غالب گفتمان عفت و عزت اسلامی است که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد انحطاط و اضمحلال فرهنگ غرب خواهیم بود.

مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: اولین حوزه سازندگی حوزه فرهنگ است که همه مسئولیم تمام همت خود را بر آن بگذاریم و زمینه ظهور مولایمان را فراهم کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: