بر خلاف نظر بسیاری از افراد، متاسفانه انجمن حجتیه هنوز فعالیت می‌کند اما کاملا غیر علنی و مخفیانه تا در سایه ابهام نخبگان انقلاب، تیشه به ریشه انقلاب بزنند.

گروه فرهنگی ثامن پرس ـ امیریوسف محبی: انجمن حجتیه از ابتدای تاسیس و شکلگیری خود، یکی از رکن های مهم اساسنامه خود را، عدم انحلال پذیری این انجمن قرار داد، لذا در تبصره یک از اساسنامه خود چنین آورده اند:

«تبصره ۱: موضوع و هدف انجمن، ثابت و تا زمان ظهور حضرت بقیه‌ الله امام زمان «ارواحنا فداه» لایتغیر خواهد بود، اما برنامه ‌های آن با توجه به شرایط زمان و نیاز جامعه، می‌ تواند بر اساس حفظ هدف ملی و رعایت مقررات این اساسنامه تغییر و یا تعمیم شود.»

اما در کنار این موضوع که "هدف انجمن حجتیه، ثابت و تا زمان ظهور حضرت بقیه‌ الله امام زمان «ارواحنا فداه» لایتغیر خواهد بود"، یکی از مواردی که با بررسی اجمالی تاریخچه انجمن حجتیه به آن برخورد میکنیم، اعلان تعطیلی انجمن حجتیه پس از سخنان حضرت امام خمینی(ره) که پیرامون انحرافات مهدویت ایراد شده بود، می باشد که البته این اقدام با دستور رسمی مرحوم شیخ محمود حلبی موسس انجمن حجتیه رقم خورده بود. دستوری که باعث زنده ماندن انجمن حجتیه و ادامه فعالیت آنها به شکل مخفیانه و زیرزمینی شد.

البته این زیرکی رهبر انجمن حجتیه از چشمان تیزبین حضرت امام خمینی(ره) جا نماند و همان وقت حضرت امام خمینی(ره) فرمودند:

«تعطیل، غیر از انحلال است. این که فایده ندارد. اگر فکر می‌کنند منظور، آنها هستند، این کار اثری ندارد.»

نکته قابل تامل این است که این موضع گیری تنها موضع گیری حضرت روح الله (ره) پیرامون این انجمن نبود و بعدها نیز ایشان در این باره هشدارهای مختلفی دادند. مثلا در 1367 طی نامه ای خطاب به فقهای شورای نگهبان چنین بیان کردند که :

«حواستان را جمع کنید که نکند یک مرتبه متوجه شوید که انجمن حجتیه ای ها همه چیزتان را نابود کردند. من به شما آقایان علاقمندم ولی لازم می دانم گاهی که مسئله ای را می بینم تذکر بدهم.»

یا در منشور روحانیت پیرامون جریانهای منحرف فکری درون حوزوی، هشدارها و مواظع تند ایشان نسبت به انجمن حجتیه موجود است که جا دارد به تفصیل تبیین شود.

اما برای پاسخ به این پرسش که آیا این هشدار حضرت امام خمینی(ره) پیرامون فعالیت انجمن حجتیه به خصوص پس از اعلان رسمی تعطیلی این انجمن برپایه واقعیات بوده است و یا آیا انجمن حجتیه هم اکنون فعال هستند یا خیر، به نمونه هایی از فعالیت های انجمن حجتیه که در طی این سالها علنی شده است، اشاره می کنیم:

نمونه اول: نگارش کتب مختلف توسط اعضای انجمن حجتیه و انتشار در سطح کشور

یکی از مواردی که انجمن حجتیه به آن تاکید ویژه دارد نگارش کتب مختلف اعتقادی بر طبق اندیشه های منحرف خویش است که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: مجموعه کتابهای، حسن افتخار زاده سبزواری (از اعضای هیئت مدیره انجمن حجتیه)، حسین سجادی (از اعضای هیئت مدیره انجمن حجتیه)، حسین و حسن تاجری(از اعضای فعال فعلی انجمن حجتیه) ، نادر فضلی(از مسئولان فعلی انجمن حجتیه تهران)، سید محمد بنی هاشمی(از نویسندگان کثیر التالیف انجمن حجتیه) و موارد بسیار دیگر ...

23_2_1_برگهایی_از_دفتر_زندگی_انجمن_

 

نمونه دوم: تدریس کتاب انجمن حجتیه در دوره آموزشی مدیران دولتی در سال 90

از فعالیت های انجمن حجتیه در حال حاضر، نفوذ در مراکز آموزشی و نشر عقائد خود در قالب کارگاه ها و دوره های آموزشی می باشد، که نمونه آن را در سال 1390 شاهد بودیم البته پس از انتشار خبری مبنی بر "تدریس کتابهای انجمن حجتیه در دوره آموزشی مدیران دولتی" مدیران وقت از تدریس کتب انجمن حجتیه جلوگیری به عمل آوردند.

23_2_2_برگهایی_از_دفتر_زندگی_انجمن_

 

 نمونه سوم: همکاری انجمن حجتیه با بهائیان، منافقین، سلطنت طلبان، آل سعود، سرویس های جاسوسی دشمن و ... در فتنه 88 بر علیه انقلاب اسلامی ایران

از جمله فعالیت های منتشر شده انجمن حجتیه میتوان به فعالیت در فتنه 88 و علیه انقلاب اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که در فتنه 88، انجمن حجتیه در کنار بهائیان، منافقین، سلطنت طلبان، آل سعود، سرویس های جاسوسی دشمن و ... برای براندازی نظام اسلامی ایران تلاش کردند.

برای سند این مدعا میتوان به سخنان حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات وقت، در این باره اشاره کرد:

«در فتنه 88 تمام گروه‌های معاند نظام و انقلاب از انجمن حجتیه گرفته تا منافقین و موساد دست به دست هم دادند و همه کشورهای منطقه نیز ‌تقریبا ‌در این فتنه همراهی کردند.»

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901127000623

 

نمونه چهارم: دستگیری برخی از اعضای انجمن حجتیه در خانه های فساد بهائیان

از نمونه فعالیت های جالب علنی شده انجمن حجتیه، می توان به دستگیری اعضای این انجمن در خانه های فساد بهائیان توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله ظهوره) اشاره کرد. این افراد که بدون مجوز قانونی و به بهانه نفوذ، به جلسات خانگی بهائیان راه یافته بودند در حالی توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله ظهوره) دستگیر شدند که بدون هیچ گونه رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی در خانه های فساد بهائیان همچون بهائیان عمل میکردند.

23_2_3_برگهایی_از_دفتر_زندگی_انجمن_

 

نمونه پنجم: دفاع نادرفضلی(از مسئولان فعلی انجمن حجتیه تهران) از عملکرد و اندیشه های انجمن حجتیه در یک مناظره علنی

از جمله خودنمایی‌های انجمن حجتیه می‌توان به مناظره نادر فضلی (لیدر فعلی انجمن حجتیه تهران) با رضا اکبری آهنگر(محقق، پژوهشگر و منتقد انجمن حجتیه) در دومین همایش ملی تحجر و اسلام آمریکایی که در شهر مشهد مقدس برگزارشده بود اشاره کرد. در این جلسه که ابتدا دکتر نادر فضلی به عنوان مستمع حاضر شده بود در اتفاقی نادر، پس از اعتراض به مباحث مطرح شده و درخواست مناظره، به جایگاه آمد و با سخنران برنامه، حجت الاسلام رضا اکبری آهنگر مناظره کرد. لازم به ذکر است متن کامل این مناظره تاریخی بدون هیچگونه سانسوری در کتاب "درسنامه انجمن حجتیه" نوشته رضا اکبری آهنگر آمده است.

23_2_4_برگهایی_از_دفتر_زندگی_انجمن_

نکته آخر: بر خلاف نظر بسیاری از افراد، متاسفانه انجمن حجتیه هنوز فعالیت می‌کند اما کاملا غیر علنی و مخفیانه تا در سایه ابهام نخبگان انقلاب، تیشه به ریشه انقلاب بزنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: