معاون حمایت از سلامت خانواد کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: طرح های صدقات اینترنتی و دیجیتالی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح کشور فعال شده است.

به گزارش ثامن پرس پرس به نقل از خبرگزاری مهر ، فاطمه رهبر صبح پنجشنبه در حاشیه گردهمایی سراسری کمیته امام خمینی (ره) که در اردوگاه ثامن الائمه مشهد برگزار شد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد:۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و با مستمری بگیری که از این مجموعه دارند می توانند  از تحت پوشش بودن کمیته امام خمینی (ره) خارج شوند و برای زنان سرپرست خانوار روستایی که تعداد آنها ۴۸ هزار نفر در سطح کشور هستند هم این طرح اجرا می شود.

وی افزود: در بحث ازدواج فرزندان کمیته امام خمینی (ره) تا سقف ۲ میلیون تومان پرداخت نقدی جهت تهیه جهیزیه و ۳ میلیون تومان بسته حمایتی غیرنقدی برای اقلام ضروری پیش بینی شده است؛ در این رابطه ۴۸ هزار نفر دخت رو پسر سن ازدواج در نوبت هستند که به زودی این تسهیلات نقدی و غیرنقدی به ۴۰ هزار نفر از آنها اعطا می شود و تا انتهای سال نیز جامعه هدف تکمیل می شود.

معاون حمایت از سلامت خانواد کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به آخرین آمار مددجویان تحت پوشش این مجموعه در سطح کشور خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار ۴ میلیون نفر مددجو معادل یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار در سطح کشور تحت پوشش هستند که از این تعداد یک میلیون و ۳۰ هزار نفر زن سرپرست خانوار، ۴۲ هزار نفر زمین گیر و از کار افتاده و ۴۰ هزار سالمند هستند.

رهبر گفت: ۹۵ هزار دانشجوی طلبه داریم و ۲۵۱۶ نفر هم امر مددکاری مددجویان را در سطح کشور بر عهده دارند و ۶۰۰ هزار نفر در مناطق محروم و مرزی ساکن هستند و ۴۲۵۰ نفر بیمار خاص و ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر بیمار صعب العلاج هستند.

وی تصریح کرد: جلسه ای با معاونت خودکفایی داشتیم تا استعدادیابی هایی شکل بگیرد و فرد در زمینه ای که تخصص دارد مشغول به کار شود و کارش با روحیه فکری اش سازگار باشد.

معاون حمایت از سلامت خانواد کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا امر مشارکت های مردمی در طول سال به صورت مستمر اجرا شود، گفت: مشارکت های مردمی این مجموعه به دو صورت عمومی و تخصصی اجرا می شود و در برخی ایام سال مانند ماه مبارک رمضان به دلیل معنویتی که دارد این مشارکت به صورت ویژه و خاص است و طرحی برای تداوم این نیات مردمی در طول سال داریم و طرح کارشناسی شده ای نیز با عنوان جدا شدن واحد اکرام از معاونت حمایت و سلامت مصوب شد که این طرح پس از ماه مبارک رمضان اجرایی شد.

رهبر تصریح کرد: به دلیل تغییر رویکرد و جذب حامی بیشتر موضوع جذب حامیان به واحد مشارکت های مردمی انتقال یافت.

وی درباره فعال کردن صندوق های صدقات اینترنتی و دیجیتال در سطح کشور تاکید کرد: اهدا صدقات اینترنتی و صندوق های صدقات دیجیتال فعال شده و اهدای هدایا با کارت عابر بانک قابل انجام است.

وی تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از ۲۳ طرح حمایتی برای افراد تحت پوشش خود دارد که طرح های ایتام و محسنین زیر مجموعه معاونت حمایت از سلامت خانواده هستند.

هر یتیم در کشور به طور میانگین ۵ حامی دارد و در طرح محسنین کمک هزینه درمانی و دانشجویی اهدا می شود همچنین در طرح پنل های خورشیدی هم که در مشهد در دست بررسی است جلساتی در حال انجام است.

رهبر گفت: باید ۵ درصد افراد تحت پوشش توانمند شده و از تحت پوشش این مجموعه خارج شوند و ارائه تسهیلات بانکی بدون بهره، مشاوره های فنی و حرفه ای، شغلی و ... از دیگر اقدامات این معاونت است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: