رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اعلام کرد که با شایعه‌‌سازان و شایعه‌پراکنان حادثه‌ آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو برخورد خواهد شد.

به گزارش ثامن پرس، رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اعلام کرد که با شایعه‌‌سازان و شایعه‌پراکنان حادثه‌ آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو برخورد خواهد شد.

سردار سیدکمال هادیانفر گفت: متأسفانه موجی از خبررسانی اشتباه در مورد حادثه‌ آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو به وجود آمده است که این‌کار نه‌تنها به حل مشکل پیش‌آمده کمک نمی‌کند، بلکه موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.

رئیس پلیس فتا بیان کرد: برخی با پخش شایعات به‌دنبال بزرگ‌نمایی حادثه‌ هستند و رسیدن به مقاصدی خاص را دنبال می‌کنند. از شهروندان می‌خواهیم اخبار مربوط به حادثه‌ پلاسکو را از رسانه‌ ملی، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر پیگیری و به شایعات توجه نکنند.

وی همچنین توصیه کرد: شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی باید از نشر و انتقال شایعات و اخبار غیررسمی خودداری کنند. برابر ماده‌۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای، تشویش اذهان عمومی جرم است. هر فردی که به این قصد اقدام به انتشار اکاذیب کند، تحت پیگرد قرار خواهد گرفت. مجازات این افراد از ۹۱روز تا دو سال به همراه جزای نقدی است.

شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: