معاون دادستان مشهد از دستگیری سارق مسلح 2 بانک تجارت و قرض الحسنه رسالت در مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،قاضی حیدری در خصوص بازداشت سارق مسلح بانک های قرض الحسنه رسالت و تجارت عنوان کرد: در تاریخ 28 بهمن ماه امسال شخصی یکی از شعب بانک های تجارت در میدان بسیج را مورد سرقت قرار داد.

وی در ابتدا با یک دستگاه موتور از میدان نخریسی وارد شد و موتور را پشت ایستگاه مترو پارک نمود. سارق سپس وارد بانک شد و اسلحه را به طرف کارمندان بانک کشید و نهایتا موفق به سرقت یک میلیون و 388 هزار تومان پول گردید. این سارق صورت خود را پوشانده بود تا در معرض شناسایی قرار نگیرد. پس از سرقت نیز با موتور خلاف جهت خیابان بازمی گردد تا از خیابان های فرعی فرار کند.

وی ادامه داد: وی مجددا در تاریخ 15 اسفند ماه از شعبه احمدآباد بانک قرض الحسنه رسالت سرقت دیگری انجام می دهد و در این سرقت 17 میلیون و 200 هزار تومان پول را سرقت می کند. وی حدود 5 ماه پیش اسلحه ای را برای این سرقت ها تهیه کرده بود.
 
حیدری خاطرنشان کرد: با بررسی دو سرقت انجام شده متوجه شدیم هر دو سرقت کار یک نفر است. سارق نیز تمام تلاش خود را داشت تا مورد شناسایی قرار نگیرد. الحمدلله دایره جنایی پلیس آگاهی و افسر پرونده و همچنین سایر دست اندرکاران، روی پرونده تمرکز داشتند و نهایتا به این نتیجه رسیدیم که این سرقت کار یک نفر است. با توجه به گستردگی شهر و اینکه این سرقت در دو نقطه مختلف روی داده بود، کمی کار برای ما دشوار بود.
 
معاون دادستان مشهد افزود: با این حال خوشبختانه توانستیم حلقه را تنگ تر کنیم و شخص را نهایتا شناسایی کردیم. این سارق کالایی را خریداری کرده بود که مامورین برای تحویل کالا رفته و او را بازداشت کردند.
حیدری خاطرنشان کرد: سارق در ابتدا به دلیل اینکه اعتقاد داشت صورت خود را پوشانده و مانع شناسایی خویش شده، مقاومت می کرد و احتمال نمی داد توسط پلیس شناسایی شود. وی نمی دانست مورد آنالیز قرار گرفته و اقدامات او را پایش تصویری کرده ایم. نهایتا وی در کمال ناباوری بازداشت شد.
 
وی اضافه کرد: سارق با نخستین پولی که سرقت کرده بود یک دستگاه پی کی برای خود خریداری نمود. با سایر پول های سرقتی نیز خریدهای دیگری انجام داد و در اظهارات خود این نکته را بیان می کرد که فکر نمی کردم و این توان را در پلیس نمی دیدم که بتواند من را شناسایی کند.
 
معاون دادستان مشهد تصریح کرد: در حال حاضر تفهیم اتهام متهم صورت گرفته و بعد از تعطیلات قرار نهایی وی صادر خواهد شد.

 

 

به نقل از ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: