مشت های گره کرده کره در جواب به رفتار کیروش در مسابقات اانتخابی جام جهانی چهار سال پیش و وعده انتقام در تهران مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

به گزارش ثامن پرس، مشت های گره کرده تیم فوتبال کره جنوبی در رسانه های کره ای بسیار منتشر شده و آنها آمادگی خود را برای انتقام شکست چهار سال پیش در خاک کره اعلام کرده اند. 

چهار سال پیش بود که در رقابت های مقدماتی جام جهانی فوتبال، مربی کره جنوبی آرزو کرد که ایران را در خاک کره شکست بدهد و از حذف ایران لذت ببرد! چوی کانگ هی به خاطر امتیازات میزبانی ایران در بازی رفت بسیار آشفته بود و همین مسئله باعث شد یک جنگ روانی به راه بیندازد و عملا برای کیروش و تیم ملی فوتبال ایران خط و نشان بکشد. اما همه محاسبات مربی وقت کره اشتباه از آب درآمد و تیم ملی کشورمان توانست در خاک کره با نتیجه یک بر صفر پیروز میدان باشد. رفتار سرمربی ایران پس از گل و پیروزی بسیار در رسانه ها انعکاس داشت و کره ای ها احساس تحقیر کردند.

01101826

مبارزطلبی کیروش پس از گل پیروزی در برابر کره جنوبی در چهار سال پیش

اما کیروش به همین جا بسنده نکرد. او که استاد عملیات روانی خارج از زمین است عکسی نیز از خود منتشر کرد که عکس مربی کره جنوبی را بر روی لباس خود چسبانده بود. 

01101827

کیروش به سخنان سرمربی کره خندید و عکس خود را رسانه ای کرد

گرچه این رفتار سرمربی تیم ملی به هیچ عنوان قابل دفاع نیست اما باید به یاد داشت که این جنگ روانی را خود کره ای ها به راه انداختند اما در نهایت به ضرر آنها تمام شد. با ورود تیم ملی ایران به رقابت های جام جهانی سال 2014 عملا آب بر آتش اختلافات ریخته شد و این مسئله به فراموشی سپرده شد.

 

کره ای ها دوباره بر آتش اختلافات دمیدند و کُری خوانی را قبل از بازی شروع کردند

عدم توفیق کره ای ها در برد تیم ملی فوتبال ایران محدود به این چند سال نیست. آنها از 1974  نتوانسته اند تیم کشورمان را شکست دهند و حالا با انتشار عکس خود در فرودگاه اینچئون کره جنوبی همه متحد شده اند تا ایران را در خانه شکست دهند و انتقام سختی از کیروش بگیرند.

16-10-7-153555photo_2016-10-07_15-25-32

مشت های گره کرده تیم ملی فوتبال کره جنوبی قبل از حرکت به سمت تهران

 

واکنش مطبوعات ایران به حاشیه سازی کره ای ها

مشت های گره کرده در اینچئون، ورود به تهران با ماسک های سیاه و صحبت های ستاره این تیم در مورد کشورمان از هم اکنون حواشی زیادی را ایجاد کرده است. کو جائه چول می گوید: تهران یک شهر معمولی برای من نیست. من از تهران می‌ترسم. تهران شهر قدیمی است و مردم آن نامهربان و ناراحت هستند. تمام خانه‌ها و آپارتمان‌ها فضای بسته‌ای دارند. نمی‌دانم چه ایده‌ای پشت آن است.

این رفتار کره ای ها در روزنامه های ورزشی کشورمان بسیار انعکاس داشته است به نحوی که بیشتر رسانه ها آن را تیتر و عکس یک خود کرده اند.

Hadaf

روزنامه هدف با تیتر کره جنونی! رفتار کره ای ها را منعکس کرد

 

IranSport

ایران ورزشی نوشت مشت های گره کرده دلیل دارد: حسرت 42 ساله کره

 

KhabarVarzeshi

آماده باش در اردوی ایران: کره برای جنگ آمده نه فوتبال تیتر خبر ورزشی است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: