میزبانی مسابقات ورزشی همواره از دغدغه های مشتاقان و مسئولان ورزش بوده، اما عدم تحقق این موضوع در ایران همواره باعث ناراحتی بوده است.

به گزارش ثامن پرس، یکی از موضوعات مهم در دنیای ورزش، چه از نگاه هواداران و چه از دید مسئولین، بحث میزبانی در یک رقابت ورزشی است. سهم هواداران از این میزبانی، شور و هیجان مسابقات است و بهره مسئولین، دریافت حق و حقوق آن. از سایر جذابیت های میزبانی که بگذریم، یکی از گلایه های هواداران دنیای ورزش، مشکل ایران در میزبانی تورنمنت های ورزشی ست. اعم از اینکه این ماراتن در سطح آسیا باشد یا در سطح جهان. اما این اعتراضات هواداران، همواره قول هایی را از سوی مسئولان در پی داشته است؛ و این دور باطل، دائماً تکرار شده و دریغ از یک اتفاق قابل ملاحظه در این حوزه.

عدم قبولی میزبانی مشهد از سوی AFC

مسابقات فوتسال زیر 20 سال آسیا قرار است اردیبهشت ماه سال آینده برگزار شود. برای میزبانی این مسابقات کشورهای ایران وتایلند اعلام آمادگی کرده و درخواست میزبانی خود را ارائه نموده اند. اما پس از بازدید نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و ارزیابی امکانات فوتسالی مشهد ( با توجه به مشاهده امکانات سالن های شهید بهشتی و شهید فیاض بخش )، تجهیزات سالن های مذکور، مطابق استانداردهای AFC دانسته نشد. با توجه به نظرات مسئولین ذیربط، سالن شهید فیاض بخش نسبت به سالن شهید بهشتی بسیار ضعیف تر ارزیابی شده است. ظاهراً مهم ترین ایرادات نمایندگان AFC، به جایگاه ویژه خبرنگاران، اتاق کنترل دوپینگ و جایگاه تماشاگران بوده است.

حال که مشهد در میزبانی این رشته ورزشی، مناسب، ارزیابی نشد، شاید تلنگری هر چند کوچک برای مسئولان استان شده باشد. این اتفاق باید تبدیل به یک فرصت شود تا متولیان ورزش استان خراسان رضوی به فکر یک سالن مجهز برای برگزاری مسابقات ورزشی به‌ ویژه در رشته فوتسال و والیبال باشند. در حال حاضر تنها سالن استاندارد مشهد، سالن شهید بهشتی است که در این سالن علاوه بر برگزاری مسابقات ورزشی، انواع و اقسام همایش‌ها نیز برگزار می‌شود. این در شرایطی است که این سالن با وجود اینکه گفته می‌شود دارای استاندارد می‌باشد، اما با مشکلات بسیار زیاد سخت‌افزاری روبه‌رو است. برای تایید این مطلب کافی ست سری به این سالن در نقطه مرکزی مشهد بزنید!

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: