دبیر هیئت هندبال استان خراسان‌رضوی گفت: انتخابات هیئت هندبال خراسان‌رضوی مردادماه برگزار می‌شود.

یحیی صادق‌زاده ظهر امروز در نشست خبری هیئت هندبال خراسان‌رضوی اظهار داشت: هیئت هندبال را با 20 میلیون تومان بدهی از مجموعه قبلی تحویل گرفتیم. سالن‌هایی که در اختیار هیئت‌های ورزشی قرار می‌گیرد باید در زمینه بحث قراردادها به خود هیئت کشانده شوند، تغییرات گسترده‌ای در خود سالن انجام شد و رختکن‌ها تجهیز شدند تا بتوانیم از این سالن به درآمدزایی دست یابیم.

صادق‌زاده با اشاره به فعالیت گسترده هیئت با وجود حکم سرپرستی برای قاسم‌زاده گفت: با وجود اینکه هنوز تکلیف ریاست هیئت مشخص نشده‌ است، قاسم‌زاده با حکم سرپرستی فارغ از اینکه چه فردی عهده‌دار ریاست هیئت خواهدبود تلاش کرده تا شرایط منظمی را ایجاد کند. در همین رابطه کمیته‌ها و مسئولانش مشخص شده‌اند و هر روزه هیئت پذیرای خانواده هندبال است.

وی همچنین گفت: در طول این مدت برنامه‌های مختلف آموزشی و توجیهی برای مربیان و داوران برگزار شده است، همچنین در رده‌های مختلف سنی به‌ویژه سنین پایه اعزام در بخش دختران و پسران به مسابقات کشوری و اردو‌های تیم ملی انجام شده است. یک تیم نوجوانان دختر به اصفهان و دو تیم پسران از سبزوار اعزام و همچنین از دیگر کارهای انجام شده برگزاری کلاس مربیگری درجه سه آقایان، کلاس مربی‌گری بانوان، با ساماندهی صورت گرفته است.

دبیر هیئت هندبال استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: قاسم‌زاده سرپرست هیئت هندبال با وجود درگیری‌های بسیاری که در اداره کل فرودگاه‌های استان دارد، اما تمام تلاشش را برای موفقیت خانواده هندبال کرده‌ است.در هیئت اعتقاد داریم که پایه و پیشکسوتان، دو بال این رشته هستند و قطعاً در برنامه‌ریزی‌های خود به این موضوع و اصول مهم توجه می‌کنیم.

وی گفت: حضور پیشکسوتان استان و همچنین استفاده از استعدادهای موجود در استان در اولویت بوده و توسط سرپرست هیئت این موضوع پیگیری می‌شود، اما عدم ثبات در چندسال گذشته مشکلات بسیاری را برای ما به وجودآورده است.

وی همچنین در زمینه فعالیت‌ها و موفقیت‌های هیئت هندبال تصریح کرد: کسب مقام سومی مسابقات جوانان کشور در یزد، دعوت از بازیکنان در رده‌های مختلف در تیم ملی تا 5 نفر و اعزام 9 نفر از مربیان به کلاس تخصصی بدنسازی از دیگر فعالیت‌های مهم بوده است. همچنین تیم مشهد در سال گذشته در دسته یک حضور پیدا کرد و به لیگ برتر نیز صعود کرد.

صادق‌زاده تاکید کرد: مشکل اصلی همین است که هنوز فرصت نشده تا انتخابات ریاست هیئت هندبال استان برگزار شود. در ابتدای امر خاطرنشان کردم که مشکلات ریز و درشتی در راه وجود داشت اما از اردیبهشت‌ماه آماده برگزاری انتخابات هستیم. امیدواریم به زودی این انتخابات برگزار شود زیرا حدوداً 3 سال است که هیئت به شکل سرپرستی اداره می‌شود. جواد زارع و صفاری ثبت نام کرده اند و امیدواریم که در مرداد ماه انتخابات برگزار شود.

دبیر هیئت هندبال استان خراسان‌رضوی گفت: به‌دنبال حضور بخش خصوصی هستیم اما متاسفانه حمایت خوبی از بخش خصوصی نمی‌شود، برای مثال یکی از دوستان فعال در بخش خصوصی که می‌خواست به رشته هندبال ورود کند، در صحبت‌هایش تاکید می‌کرد که مبادا نامی از وی و شرکتش به میان بیاید زیرا نهادهای مربوطه در بحث مالیات، این فرد و شرکتش را مجموعه‌ای متمول تصور می‌کنند و تمام و کمال از وی مالیات می‌گیرند.

وی افزود: تیم پیشکسوتان هندبال استان سال گذشته موفق شد قهرمان ایران شود، به همین دلیل برای مسابقاتی در باکو از این تیم دعوت شده تا در مسابقات شرکت کند. به جز خراسان که قهرمان شده، تیم‌های تبریز و تهران نیز به این مسابقات دعوت شده‌اند اما متاسفانه هنوز با مشکل مالی برای این اعزام مواجهیم. درتلاشیم تا به اسپانسری دست یابیم و در این رابطه بتوانیم اعزام داشته‌باشیم.

صادق‌زاده تصریح کرد: با تجربه‌ای که ثامن‌الحجج و میزان از حضور در ورزش رقم زدند فکر می‌کنم حضور موسسات مالی به عنوان اسپانسر، مناسب نباشد. باید از مجموعه خصوصی‌ استفاده کنیم که فردا هم در ورزش بماند و بتوان روی آن حساب کرد.هیئت هندبال استان نیز مصرانه به دنبال اسپانسری قدرتمند برای حضور در لیگ برتر هندبال است و امیدوارم به این مهم دست یابیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: