حسن رحیم پور ازغدی

حسن رحیم پور ازغدی

متولد : 0001-12-25

حسن رحیم‌پور ازغدی (زاده ۱۳۴۳ در شهرستان مشهد) محقق ، نظریه‌پرداز و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 

 

بیوگرافی

مدرک تحصیلی

وی تحصیلات حوزوی دارد

 

 

سوابق کاری

کتاب‌شناسی: حسین (ع)، عقل سرخ، علی (ع) و شهر بی آرمان، مهدی(ع)، ده انقلاب در یک انقلاب ،محمد(ص)، پیامبری برای همیشه. مقاله‌ها: اجتهاد شهید نبرد تحجر و التقاط، دین در حاشیه و دین در صحنه ،جهانی سازی پایان تاریخ و مهدودیت، خدا انسان مدرنیته ، هزار دستان فکر و کمیته هوشیاری ، بررسی دعوت انبیا به امر به معروف و نهی از منکر ، چرا دین و دنیا ، اصلاحات مذهبی ، تقابل اسلام و سکولاریزم ، نقد عقلانیت غربی ، تحلیلی از نتایج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ، تسامح یا واقفی گری ، ضدیت با ایدئولوژی افتخاری مشکوک برای لیبرالها

 

 

توضیحات

او از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۸۱ به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمد.

رحیم پور ازغدی از سوی برخی رسانه‌ها با عنوان « چهره‌ای جدید در نظریه‌پردازی انقلاب اسلامی » یاد می‌شود. او همچنین عضو هیئت ارزیابی علمی و فرهنگی و مدیر مسئول و سردبیر نشریه کتاب نقد است. مدرك تحصیلی رحیم‌پور ازغدی دیپلم است و تحصیلات حوزوی دارد. ازغدی تاکنون کتاب‌ها و مقاله‌هایی در مورد مباحث دینی و ایدئولوژی انقلاب اسلامی نوشته‌است. او سخنرانی‌های بسیاری در دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی ایران انجام داده‌است.

پخش سخنرانی‌ها و گردهمایی‌ها : سخرانی‌ها و نشست‌ها و گردهمایی‌های رحیم پور ازغدی با دانشجویان، کارکنان ادارات مختلف و استادان و دیگر اقشار جامعه توسط شبکه ۱ سیمای جمهوری اسلامی ایران، در برنامه‌ای به نام طرحی برای فردا، که به طور هفتگی بعدازظهر جمعه‌ها پخش می‌گردد، در تلویزیون به نمایش گذارده می‌شود.

ارتباط با مؤسسه طرحی برای فردا: طبق اعلان صفحه نخست وبگاه رسمی رحیم پور ازغدی، مؤسسه طرحی برای فردا، مرکز نشر آراء و آثار وی است. تألیفات رحیم پور ازغدی توسط انتشارات همین نهاد، به نام انتشارات طرحی برای فردا چاپ می‌شوند.